Ogłoszenia parafialne – 22 Listopad 2020

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to niedziela kończąca rok liturgiczny, następna to już Pierwsza Niedziela Adwentu. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa oraz na kolejną pamiątkę Jego Narodzenia pośród nas. W przyszłą niedzielę poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych na każdej Mszy świętej.
  2. W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy. Msza św. o godz. 1800 w intencji Kolejarzy i ich rodzin. O życie wieczne dla zmarłych pracowników Kolei.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Przypominamy o ostatnim tygodniu możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych - w ciągu dowolnych 8 dni miesiąca listopada. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w najbliższym możliwym czasie, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. Przypominamy i zachęcamy do obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także do dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Starajmy się także zachować przepisaną ilość uczestników liturgii - w Mszy św.  może uczestniczyć 42 osoby. Pamiętajmy o modlitwie o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla nas wszystkich.
  6. Kancelaria parafialna jest zamknięta. W sprawach losowych takich jak pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo.
  7. Można zabierać wyłożone czasopisma katolickie, jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” jest i także kartka z ogłoszeniami.
  8. Przyszło nam żyć szczególnym czasie, w dobie epidemii. Strach i niepewność związane z zakażeniem koronawirusem oraz ograniczenia w uczestnictwie w nabożeństwach liturgicznych w kościele spowodowały, że nasze kościoły opustoszały. Rozumiemy każdego, kto z obawy o zdrowie unika większych skupisk ludzi i korzysta z niedzielnej dyspensy ks. Biskupa. Jednak choć w małej liczbie możemy być obecni na niedzielnej Eucharystii. Rezygnujących z udziału proszę o rozważenie, by zamiast niedzielnej mszy św., w ramach zadośćuczynienia choć raz przyjść na mszę św. w tygodniu. Jest mniej ludzi, a nasza więź z Panem Bogiem byłaby umocniona modlitwą i Komunią św. Nie zwalniajmy się i nie usprawiedliwiajmy swojej nieobecności zbyt łatwo, bo trudno będzie nam wrócić do dawnego życia religijnego. Przecież na co dzień też idziemy do sklepów, urzędów, do pracy, załatwiamy wiele spraw. Niech życie religijne i modlitewne nie będzie odarte z tego co stanowi jego istotę - kontaktu z Bogiem. Niech wstawia się za nami nieustannie Patron naszej parafii św. Józef a także Patron Zawidowa Św. Michał Archanioł.

Poniedziałek 23 Listopad 2020
18:00 † Jan  † Dietrych Nadolny 31 rocz. śm.

Wtorek 24 Listopad 2020
8:00 Dziękczynna w intencji Miłosza z prośbą Bożą opiekę
18:00 † Zdzisław † Ryszard † Adam † Irena †† zmarli z rodziny Gracjasz

Środa 25 Listopad 2020
18:00 W intencji Kolejarzy

Czwartek 26 Listopad 2020
18:00 † Lucyna Hryniewicz - od sąsiadów

Piątek 27 Listopad 2020
1800 † Lucyna Hryniewicz – od sąsiadów

Sobota 28 Listopad 2020
8:00 † Krystyna Kaczmarek – o łaskę nieba – od sąsiadów, Lucyny i Józefa z rodziną
18:00 † Edward Hipolit 2 rocz. śm.

Niedziela 29 Listopad 2020
8:00 † Adolfina † Stanisław † Jadwiga Kulewicz † Stanisława(k) † Jan † Wiktor † Jan † Włodzimierz Jakimiec
10:30 † Edward Wójcik - miesiąc po śmierci †† zmarli z rodziny Wójcik – od siostry ciotecznej Lucyny z rodziną
12:00 † Piotr † Ksenia – Kasiuk † Antoni † Stefania – Ławniccy