Ogłoszenia parafialne – 15 Listopad 2020

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele Powszechnym jako Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pamiętajmy by otwierać nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączać w inicjatywy by pomagać innym. W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zachęca w tym dniu do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 XI wtorek – św. Elżbieta Węgierska
  • 18 XI środa – bł. Karolina Kózkówna
  • 20 XI piątek – św. Rafał Kalinowski
  • 21 XI sobota – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych - w ciągu dowolnych 8 dni miesiąca listopada. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w najbliższym czasie i możliwości, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Bóg zapłać Nadzwyczajnym Szafarzom Najświętszego Sakramentu za przewodniczenie modlitwie wypominkowej i odczytanie złożonych kart wypominkowych. (Niejednokrotnie potrzebne są do tego podstawy kryptologii.) Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy na utrzymanie parafii.
 5. Niezmiennie przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Zachęcamy do dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Bóg zapłać Panu Józefowi Seniukowi za przygotowanie profesjonalnych stojaków z potrzebnymi urządzeniami. (Urządzenia są automatycznie i bezdotykowe). Starajmy się także zachować przepisaną ilość uczestników liturgii według wprowadzonego przepisu 1 osoba/15m2.
  W Mszy św. może uczestniczyć 42 osoby, przy 630 m2 powierzchni w naszym kościele.
  Zachęcamy do modlitwy o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla nas wszystkich.
 6. W tym tygodniu Mszy święte już w stałym porządku. (Oby jak najdłużej.)
 7. Kancelaria parafialna jest zamknięta. W sprawach losowych takich jak pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo.
 8. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
  • Stasiak Marek, zam. Wrocław i Przewłocka Magdalena, zam. Wrocław. Zap. 2
 9. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i także kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 16 Listopad 2020
8:00    
18:00 † Jan  † Janina † Marian – Kokoszkiewicz †† zmarli Rodzice z obu stron

Wtorek 17 Listopad 2020
8:00    
18:00 W intencji Leokadii Różańskiej z okazji urodzin o Błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia

Środa  18 Listopad 2020
8:00
18:00 †† Za zmarłych Rodziców, Dziadków, Teściów   †† za zmarłych z rodziny

Czwartek 19 Listopad 2020
8:00 W int. Salomei z racji imienin
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie w int. Bogusławy w 72 rocz. urodzin

Piątek  20 Listopad 2020
8:00 † Helena Franczuk † Konrad Franczuk
18:00 † Jan Duma,  †Emilia i †Wilhelm Siring

Sobota 21 Listopad 2020
8:00 † Czesława(k) Babula 25 rocz. śm. † Stanisław † Grzegorz
18:00    † Julian Malec 7 rocz. śm.
    
Niedziela 22 Listopad 2020
8:00 † Józefa(k) † Katarzyna Delost †† zmarli z rodzin Gryczyłów  
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Krzysztof Rak 2 rocz. śm.
12:00 † Marian Paczuszyński † Teresa Paczuszyńska
18:00 † Kazimierz Skórski   †† Zmarli z rodziny