Ogłoszenia parafialne – 8 Listopad 2020

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarujmy im dar modlitwy.
  2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 10:30. Papieska intencja modlitewna: Modlitwa aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkości.
  3. Ze względu na ogłoszenie kwarantanny na plebanii, porządek Mszy św. będzie zmieniony.
    • Nie będzie Mszy świętych porannych o godz. 800. Zamówione intencje Ks. Proboszcz odprawi na plebanii bez udziału wiernych. Jeśli takie będzie życzenie ofiarodawców zostaną one powtórzone w późniejszym terminie.
    • Wieczorne Msze święte będą sprawowane przez Księży z naszego dekanatu, poprzedzone modlitwą wypominkową prowadzoną przez Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu.
    • 11 Listopada Mszy świętych nie będzie. W modlitwie pamiętajmy o Ojczyźnie.
  4. Nabożeństwa wypominkowe będą sprawowane do dnia 13 listopada włącznie - o godz. 1715 (z pominięciem 11 listopada).
  5. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych - w ciągu dowolnych 8 dni listopada. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w najbliższym czasie i możliwości, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. Jak zawsze przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Jak wiemy są nowe obostrzenia dotyczące udziału w liturgii. Trzeba zachować kryterium 1 osoba/15m2.
    W Mszy św. może uczestniczyć 42 osoby, przy 630 m2 powierzchni w naszym kościele.
    Zachęcamy do modlitwy o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla nas wszystkich.
  7. W tym miesiącu ze względu na ogólną trudną sytuację, rezygnujemy ze zbiórki na remont kościoła. Zachęcamy do indywidualnych wpłat na konto remontowe.
  8. Bóg zapłać Państwu Urban oraz Panu Markowi Hutniczak za jesienne porządki wokół kościoła. Bóg zapłać wszystkim wspierającym kapłanów czynnie i poprzez modlitwę.
  9. Kancelaria parafialna jest zamknięta. W sprawach losowych (pogrzeb) prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo.
  10. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
    • Stasiak Marek, zam. Wrocław i Przewłocka Magdalena, zam. Wrocław. Zap. 1
  11. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i także kartka z ogłoszeniami.

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715
Poniedziałek (09.11)
– Niepodległości, Skłodowskiej, Dębowa, Bukowa, Jana Pawła II,
Wtorek (10.11) - Plac Zwycięstwa, Ogińskiego, Ogrodowa, Norwida, Niecała, Tęczowa, Cicha, Cmentarna, Kopernika, Lubelska
Czwartek (12.11) –  M. Konopnickiej
Piątek (13.11) – Broniewskiego, kartki bez adresu

Poniedziałek 9 Listopad 2020
_ † Józefa(k) † Edward – Szelągowscy † Franciszek Serafin †† Zmarli z rodziny
18:00 † Jan  O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Zofii Kuszaj w 85 rocz. urodzin – od dzieci, wnuków i prawnuków

Wtorek 10 Listopad 2020
_ † Zofia Dyl – od sąsiadów
18:00 † Stanisław † Franciszek † Janina – Zimni †† Zmarli z rodziny Zimnych † Kwiatkowskich † Stróżyńskich, † Słodkowskich, † Łukasz Pałaczyński † Ignac Ratajczyk

Środa 11 Listopad 2020
_ † Eugeniusz Zadka – od uczestników pogrzebu

Czwartek 12 Listopad 2020
_ † Stefania Bartyzel 1 rocz. śm.
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ewy Prusińskiej z racji 60 rocz. urodzin

Piątek 13 Listopad 2020
18:00 Od dar zdrowia dla Elżbiety o udaną operację

Sobota 14 Listopad 2020