Ogłoszenia parafialne – 25 Październik 2020

 1. Kończymy przeżywany w Kościele Tydzień Misyjny. Dzisiaj zbiórka ofiar na wsparcie misji odbędzie się na Sumie.
 2. Dziękujmy za ofiary na prace remontowe. Na ten cel w minioną niedzielę Rada Parafialna uzbierała 3895 zł (taca – 2905 zł i ofiary indywidualne 990 zł).
 3. W środę wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
 4. Zapraszamy na ostatni tydzień nabożeństwa różańcowego codziennie o godz. 1730.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Dbajmy o zdrowie swoje i innych, zachęcamy także do dezynfekcji rąk. Nie pozostawiajmy bez opieki dzieci oraz seniorów. Nie lekceważmy zagrożenia, ta choroba zabija. (Zmarło dwu kolejnych księży: Andrzej Wardawa – były proboszcz z Radomierzyc i ks. Bogusław Jeż z Paszowic). Jak wiemy jesteśmy teraz w czerwonej strefie. Wprowadzone zostały nowe obostrzenia dotyczące udziału w liturgii. Trzeba zachować kryterium 1 osoba/7m2. Przy 630 m2 powierzchni w naszym kościele daje to liczbę 90 osób. Dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. nadal dotyczy osób z objawami infekcji (kaszel, katar, wysoka temperatura) oraz osobiste uwarunkowania zdrowotne związane z wiekiem i wielką obawą przed zakażeniem.
  Zachęcamy do modlitwy o ustanie pandemii, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla nas wszystkich.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii w normalnym porządku. (800, 915 Miedziana, 1030, 1200, 1800). Z powodu pandemii nie będzie Mszy św. ani nabożeństwa za zmarłych na cmentarzu. Zapraszamy do udziału w Mszach św. w kościele.
 7. W poniedziałek 2 listopada, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Święte o godz. 900 i 1800. Niech modlitewna pamięć o nich będzie wyrazem naszej wiary i wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane.
 8. Każdego dnia miesiąca listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 9. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od 2 do 13 listopada o godz. 1715.
  Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii. Prosimy podać adres ulicy na kartkach wypominkowych by mogły być odczytane w wyznaczonym dniu. Na kartkach podane są aktualne terminy nabożeństwa za zmarłych.
 10. Kancelaria parafialna jest zamknięta. W sprawach losowych (pogrzeb) prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo.
  Zachęcamy do czytania czasopism katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, jest i także kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 26 Październik 2020
8:00 † Zmarli Rodzice † Aniela † Franciszek – Temporale † Agnieszka Węgrzyn  
18:00 † Jan  † Ignacy Ratajczyk – 3 rocz. śm.

Wtorek 27 Październik 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Bogdan † Zygfryd - Ostrowscy

Środa  28 październik 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Tadeusz Szuliński † Edward Strykowski – imieninowa   † Joachim Kowalczyk - 1 rocz. śm.

Czwartek 29 Październik 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Krystyna Buszta – 23 rocz. śm.

Piątek 30 Październik 2020
8:00 † Alina Dziemitko – od uczestników pogrzebu
1800 † Jan Goranin 2 rocz. śm.

Sobota 31 Październik 2020
8:00 † Zygmunt Krzeszewski – Od uczestników pogrzebu
18:00 † Józef † Jan - Potoczni

Niedziela 1 Listopad 2020
8:00 † Maria † Tomasz Sablińscy † Wiktor Ładyko † Jerzy Wilk
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Stanisław Kozera † Bronisława(k) † Stefan -Jędrzejczyk †† Zmarli z rodziny z obu stron
12:00 † Zygmunt Zienkiewicz - 29 rocz. śm. † Helena Zienkiewicz - 26 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Grześków i Zienkiewicz
18:00 † Genowefa Gajdzis – 3 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny