Ogłoszenia parafialne – 18 Październik 2020

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.
 2. Ofiary dziś zbierane na tacę przez Radę Parafialną przeznaczone są na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać w domu katechetycznym po Mszach Świętych.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek św. Jana Kantego.
  • W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jan Paweł II- Papieża
 4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 1730.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Dbajmy o zdrowie swoje i innych, zachęcamy także do dezynfekcji rąk. Jak wiemy wprowadzone zostały nowe obostrzenia dotyczące udziału w liturgii. W żółtej strefie, do której należymy trzeba zachować kryterium 1 osoba/4m2. Przy 630 m2 powierzchni w naszym kościele daje to liczbę 157,5 osób. Dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. nadal dotyczy osób z objawami infekcji (kaszel, katar, wysoka temperatura) oraz osobiste uwarunkowania zdrowotne związane z wiekiem i wielką obawą przed zakażeniem.
  Zachęcamy do modlitwy o ustanie pandemii, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla nas wszystkich. Polecamy także modlitwie naszych parafian - chorujących kapłanów, również z naszego dekanatu.
 6. W ubiegłą niedzielę świętowaliśmy Dzień Papieski i swoimi ofiarami wspieraliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do puszek złożono ofiary na Fundację w wysokości 1679 zł 10 gr. Dochód ze sprzedaży kremówek po odliczeniu kosztów wyniósł 2255 zł. Suma ta zostanie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas, szczególnie pokrycie kosztu transportu żywności z Jeleniej Góry. Ofiarodawcom serdecznie dziękujmy.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii. Prosimy podać adres ulicy na kartkach wspominkowych by mogły być odczytane w wyznaczonym dniu. Na kartkach podane są aktualne terminy nabożeństwa za zmarłych.
 8. Nasza parafia kontynuuje swój udziału w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Podprogram 2020 – kończący cykl pomocowy. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do MOPS-u w Zawidowie w godz. 900 – 1100, zaprasza także GOPS w Sulikowie.
  Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, wstęp w maseczkach ochronnych.
  Kryterium dochodowe na 2020 rok wynosi 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1.056 zł dla osoby w rodzinie. Pomocą najbardziej potrzebującym zajmuje się nasz Parafialny Zespół Caritas. Zachęcamy chętnych do włączenia się w prace Zespołu, każdego kto pragnie pomagać potrzebującym, realizując w ten bardzo konkretny sposób przykazanie miłości bliźniego.
 9. Kancelaria parafialna od dziś będzie zamknięta. W sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo.
 10. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” jest i także kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 19 Październik 2020
8:00 † Stefan Kubicki – od sąsiadów  
18:00 † Jan  † Ks. Piotr Chorążyczewski – 1 rocz. śm. – od parafian

Wtorek 20 Październik 2020
8:00 † Rafał Osiniak - od Chrzestnego
18:00 W intencji Pracowników Służby Zdrowia

Środa  21 październik 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 W intencji Sylwii i Bartosza w 7 rocz. ślubu oraz w intencji Stanisławy(k) w 78 rocz. urodzin – o dar Bożego Błogosławieństwa i zdrowie

Czwartek 22 Październik 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Urszula Stecyk – w dniu imienin

Piątek  23 Październik 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 O Błogosławieństwo Boże w rodzinie Pilichiewiczów

Sobota 24 Październik 2020
8:00 † Andrzej † Małgorzata – Drążek †† zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obu stron
18:00 † Anna † Mikołaj † Jan - Figórski † Ks. Adam Matkowski

Niedziela 25 Październik 2020
8:00 † Antoni Ostrowski 21 rocz. śm. † Krystyna Ostrowska †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Jadwiga Boncal   †† zmarli z rodzin: † Sycz  † Sowala  † Olchowy † Stanisław Kmieć
12:00 † Zbigniew Rysiowski 7 rocz. śm. † Helena † Jan - Rysiowscy
18:00 † Jan Stachurski