Ogłoszenia parafialne – 11 Październik 2020

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Papieskiego Zawołania: „TOTUS TUUS”. Po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  Zachęcamy jak co roku do zakupienia kremówek w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  Z tej racji zbiórkę remontową przenosimy na przyszłą niedzielę.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek bł. Honorata Koźmińskiego.
  • W czwartek św. Teresę od Jezusa
  • W piątek Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. 42 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolice Piotrową.
  • W sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego
 3. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1730 będziemy modlić się na różańcu krocząc z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, następnie Msza Święta z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
 4. W środę Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim modlitwą.
 5. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 1730.
 6. W ramach dalszego przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania spotkanie dla uczniów klas VII - siódmych - w środę o godz. 1630.
 7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Dbajmy o zdrowie swoje i innych, zachęcamy także do dezynfekcji rąk.
 8. Nasza parafia kontynuuje swój udziału w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Podprogram 2020 – kończący cykl pomocowy. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do MOPS-u w Zawidowie w godz. 900 – 1100. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, wstęp w maseczkach ochronnych. Kryterium dochodowe na 2020 rok wynosi 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1.056 zł dla osoby w rodzinie.
  Pomoc żywnościowa jest realizowana przez nasz Parafialny Zespół Caritas. Zachęcamy do włączenia się w prace Zespołu, każdego kto pragnie pomagać potrzebującym, realizując w ten bardzo konkretny sposób przykazanie miłości bliźniego.
 9. Bóg zapłać za pomoc w uporządkowaniu sągów drewna na terenie naszego ogrodu. Pomagali Panowie:, Hutniczak Marek, Kmieć Krzysztof, Kochanowski Czesław, Konopski Mirosław, Lelek Włodzimierz, Pawlikowski Jerzy, Pietraszek Andrzej, Stankiewicz Jerzy. Dziękujemy za ciężką pracę. Z tego materiału wykonywane są aktualnie: nowe drzwi do zakrystii, nowe ławki do kościoła parafialnego oraz okiennice wieży kościoła w Miedzianej.
 10. Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza na Koncert z utworami Chopina i Beethovena. Koncert odbędzie się w niedzielę 18 października o godz. 1600 w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Ze względu
  na sytuację Ośrodek prosi o zabranie maseczek ochronnych. Wstęp wolny.
 11. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” jest i kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 12 Październik 2020
8:00 O zdrowie i szczęśliwą operację dla Krystyny Kowalskiej   
18:00 † Jan  † Kazimierz Chrzanowski † Jadwiga † Roman

Wtorek 13 Październik 2020
8:00 † Alina Dziemitko - od koleżanki Salomei
18:00 † Stanisław Kozera † Bronisława(k) † Stefan - Jędrzejczyk †† zmarli z rodziny z obu stron

Środa  14 październik 2020
8:00 † Rafał Osiniak – od uczestników pogrzebu
18:00 † Teresa Otwinowska 6 rocz. śm. † Beata Golis 22 rocz. śm. † Zofia Otwinowska 12 rocz. śm.

Czwartek 15 Październik 2020
8:00 † Albert † Maria – Walentynowicz †† Zmarli Rodzice: † Antoni † Jadwiga – Walentynowicz † Jan † Anna - Woźniak
18:00 † Aniela Jabłońska 7 rocz. śm.

Piątek  16 Październik 2020
8:00 † Jadwiga Dąbrowska
18:00 † Weronika † Antoni Gajak w rocznicę śmierci

Sobota 17 Październik 2020
8:00 † Józefa(k) Maczan † Stanisław Maczan †† zmarli z rodziny z obu stron
18:00 † Edmund Stacewicz †† zmarli z rodziny Stacewicz i † Drozd

Niedziela 18 Październik 2020
8:00 W intencji Elżbiety i Edwarda Kowalewskich w 35 rocz. ślubu
9:15 Msza Święta w Miedzianej
1030 † Krystyna Płochocka 9 rocz. śm. † Józef Płochocki †† zmarli z rodziny
12:00 † Apolonia Pępkowska  25 rocz. śm. † Jan Pępkowski †† Zmarłe Rodzeństwo
18:00 † Helena Szczygielska † Jan Szczygielski †† Zmarli z rodzin  † Szczygielskich † Rzezak  † Obuchowicz