Ogłoszenia parafialne – 4 Październik 2020

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna: Aby na mocy chrztu świętego wierni świeccy, a szczególnie kobiety, podejmowali większą odpowiedzialność w instytucjach Kościoła.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  1. W poniedziałek 5 października – św. Faustynę Kowalską (1905- 1938), polską zakonnicę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia” Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
  2. W środę, 7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na Mszy św. wieczornej dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje różańce.
 3. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 1730, a po nich do udziału we Mszy Świętej.
  Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 4. W miniony wtorek przeżywaliśmy Święto Świętych Archaniołów, szczególnie prosiliśmy o opiekę i wstawiennictwo Świętego Patrona Zawidowa - Archanioła Michała. Dziś można będzie jeszcze nabyć figurę Archanioła, zysk przeznaczamy na propagowanie kultu św. Michała Archanioła w naszym mieście.
 5. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1830 spotkanie dla uczniów klas VIII rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Papieskiego Zawołania: „TOTUS TUUS”. Po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, pomagającą uzdolnionej a ubogiej młodzieży. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zachęcamy jak co roku do zakupienia kremówek w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Z tej racji zbiórkę remontową przenosimy na trzecią niedzielę miesiąca, za dwa tygodnie.
 7. Zakończyły się prace przy kolejnym etapie remontu kościoła św. Piotra i Pawła w Miedzianej. Naszego kościoła filialnego. Wykonano remont elewacji na północnej i zachodniej strony wieży kościoła oraz po uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków przeprowadzono malowanie tych części.  Bóg zapłać za wszelkie wsparcie i ofiary przeznaczone na ten cel.
 8. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej.  Dbajmy o zdrowie swoje i innych, liczba zakażeń niestety nieustannie wzrasta. Choć to uciążliwe, niezmiennie zachęcamy do zakładania maseczek a także dezynfekcji rąk.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej zaprasza młodzież męską ze szkół ponadpodstawowych i studentów do udziału w wędrówce po górach, podczas której będzie można porozmawiać o życiu, powołaniu, swojej przyszłości. Wyprawy po Karkonoszach i Górach Izerskich będą organizowane w towarzystwie ojca duchownego, przewodnika PTTK oraz ciekawych ludzi, raz w miesiącu pod hasłem „Dobre Rozeznanie Powołania” Pierwsza wyprawa w sobotę 10 października 2020 roku. Bliższe informacje na plakacie.
 10. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 5 Październik 2020
8:00 † Alina Dziemitko – od bratowej Janiny   
18:00 † Jan  W intencji Zespołu Caritas z naszej parafii o potrzebne łaski.

Wtorek 6 Październik 2020
8:00 † Alina † Konstanty – Dziemitko †  Jerzy Kulesza – od Janiny
18:00 † Bronisław Pajda †† zmarli Rodzice z obu stron

Środa  7 październik 2020
8:00 O zdrowie dla Ewy Sobieralskiej i Mamy - Stanisławy
18:00 † Stanisław Kuźmicki 4 rocz. śm. † Zofia Kuźmicka

Czwartek 8 Październik 2020
8:00 † Grzegorz Legeżynski 6 rocz. śm.
1800 W intencji Stanisława w 67 rocz. urodzin

Piątek  9 Październik 2020
8:00
18:00 † Kazimierz Tondos † Zofia Tondos † Adam † Aniela - Pałczyńscy † Andrzej Puzyrko – od rodziny Janeczko

Sobota 10 Październik 2020
8:00 † Chrystian Majda  † Regina Markiewicz
14:30 Msza św. ślubna Anna i Łukasz
16:00 Msza św. ślubna Kamila i Jerzy
18:00    O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Mama Jadwigi Sperczyńskiej z okazji imienin
    
Niedziela 11 Październik 2020
8:00 † Jan † Helena † Bolesław – Świło † Katarzyna † Stanisław - Joć
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Aleksandry z okazji 40 rocznicy urodzin oraz dla męża i syna, Jacka i Jakuba
12:00 † Bronisław Gałka - 5 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Gałka i Maj
18:00 † Stanisława(k) Tkaczyk 11 rocz. śm. †† zmarli Rodzice † Katarzyna † Andrzej †† zmarłe Siostry † Stefania † Maria