Ogłoszenia parafialne – 27 Wrzesień 2020

1. W dzisiejszą niedzielę uroczystość I Komunii Świętej w Zawidowie na Mszy Świętej o godz. 10:00. Zachęcamy aby w Mszy św. uczestniczyły osoby przede wszystkim związane z uroczystością. Otaczamy dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych naszą modlitwą. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za piękne przygotowanie i przystrojenie świątyni. Dziękujemy za dar ołtarza, którym są dwa komplety lekcjonarzy mszalnych. Dzieci przez cały tydzień będą przeżywać swój Biały Tydzień uczestnicząc w nabożeństwach i Mszach Świętych do piątku włącznie. Do udziału w Białym Tygodniu zapraszamy wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku  pierwszy raz do Stołu Pańskiego w dniach -17 lipca, 26 lipca w Miedzianej i 22 sierpnia.
  2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
    • W poniedziałek 28 września – św. Wacława (ok. 903-935?), księcia czeskiego, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
    • We wtorek, 29 września, obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Szczególnym Patronem Zawidowa jest Archanioł Michał uwieczniony w herbie miasta, we wtorek będziemy prosić o opiekę i wstawiennictwo Świętego Patrona. Można będzie nabyć figurę Archanioła a zysk jest przeznaczony na propagowanie kultu św. Michała Archanioła w naszym mieście.
    • W środę, 30 września, wspominamy św. Hieronima (ok. 345-419 lub 420), doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    • W czwartek, 1 października, wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicę i doktora Kościoła, patronkę misji katolickich.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 1730, a po nich do udziału we Mszy Świętej.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. w piątek od godz. 1700.
  6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1830 spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna: Aby na mocy chrztu świętego wierni świeccy, a szczególnie kobiety, podejmowali większą odpowiedzialność w instytucjach Kościoła.
  8. Odwiedziny chorych z posługą kapłańską w piątek i w sobotę po Mszach Świętych porannych.
  9. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Dbajmy o zdrowie swoje i innych, liczba zakażeń niestety nie maleje. Choć to uciążliwe, niezmiennie zachęcamy do zakładania maseczek.
  10. Są wolne intencje w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek na Mszach św. porannych. Bardzo prosimy o zamawianie intencji mszalnych.
  11. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 28 Wrzesień 2020
8:00 † Rafał Osiniak – od Małgorzaty i Jacka Erazmus
18:00 † Jan  †† Zmarli Rodzice † Maria † Władysław - Hałajscy.

Wtorek 29 Wrzesień 2020
8:00 Wola intencja
18:00 W intencji Grażyny o dar Bożego Błogosławieństwa i wstawiennictwo Aniołów i Archaniołów

Środa 30 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Andrzej Przygodzki 1 rocz. śm.

Czwartek 1 Październik 2020
8:00 W int. Katarzyny i Janusza Zasowskich w 15 rocz. sakramentu małżeństwa oraz o Boże Błogosławieństwo dla całej rodziny.
18:00    † Helena Szczygielska 8 rocz. śm. † Jan Szczygielski.

Piątek 2 Październik 2020
800 Wolna intencja
18:00 † Ryszard Szewczyk

Sobota 3 Październik 2020
8:00 † Maria Uryga – urodzinowa
18:00 † Marian Czerski 10 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny

Niedziela 4 Październik 2020
8:00 † Bronisław Sypniewski oraz za zmarłych Rodziców
10:30 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca o potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej.
12:00 † Władysław Gorący 50 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Gorących i Senetrów
18:00 † Julianna Augustyn 13 rocz. śm.