Ogłoszenia parafialne – 6 Wrzesień 2020

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 10:30rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, podczas Mszy św. poświęcenie tornistrów i plecaków oraz przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej.
    Zmiana tajemnic Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 1030. Papieska Intencja Modlitewna – Modlitwa o szanowanie zasobów planety - Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.
  2. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecajmy Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony.
  3. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek o godz. 1630, próba dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii w dniu 27 września.
  5. Przyszła niedziela przypada w 13 dzień miesiąca września. O godz. 1800 zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesji.
  6. Przyszła niedziela to II Niedziela miesiąca. Taca w tym dniu zbierana przez Radę Parafialną przeznaczona będzie na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać w domu katechetycznym po Mszach Świętych.
  7. W związki małżeńskie zamierzają wstąpić:
    • Gałuszka Mateusz, zam. Wrocław i Tracz Dominika, zam. Ostróżno. Zap. 2
    • Chojnowski Wojciech, zam. Jeżów Sudecki i Kaczmarczyk Kornelia, zam. Skrzydlice. Zap.2
      Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest poinformować o tym kancelarię parafialną.
  8. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 1600 do 1700.
  9. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. To wyraz dbałości o zdrowie swoje i innych. Niezmiennie zachęcamy do zakładania maseczek.
  10. Są wolne intencje na Mszach Świętych porannych w ciągu tygodnia.
  11. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 7 Wrzesień 2020
18:00 † Jan  † Maria Wierzbicka

Wtorek 8 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Elżbieta Zaremba -2 rocz. śm.

Środa 9 Wrzesień 2020
8:00 † Albert Dubicki   †† Zmarli Rodzice † Paulina i † Antoni Dubiccy
18:00 † Seweryn † Jerzy † Maria † Stanisław – Kieresińscy

Czwartek 10 Wrzesień 2020
18:00 † Wanda Ładyko – od uczestników pogrzebu

Piątek 11 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Zygmunt Kozarek - 2 rocz. śm. † † Zmarli z rodziny Kozarek † Irena † Władysław

Sobota 12 Wrzesień 2020
15:00 Msza św. ślubna - Dominika i Mateusz
18:00 † Jacek Staszewski – urodzinowo-imieninowa - od dzieci z rodzinami i Cioci Bożeny

Niedziela 13 Wrzesień 2020
8:00 † Danuta Śmigiel – 1 rocz. śm.
10:30 † Krystyna Płochocka – imieninowa † Józef Płochocki   †† Zmarli z rodziny
12:00 W intencji Szymona w 13 rocz. urodzin, Kornelii w 12 rocz. urodzin - o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych
18:00 † Leon † Janina † Józef † Józef – Martynów † Anna † Mieczysław † Jan † Mieczysław † Irena † Stanisław – Michalscy † Andrzej Rokicki