Ogłoszenia parafialne – 30 Sierpień 2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. W tym tygodniu rozpoczyna się także nowy rok szkolny. Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. w przyszłą niedzielę o godz. 1030 – podczas Mszy św. odbędzie się także poświęcenie tornistrów i plecaków oraz przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej.
  3. W czwartek w Miedzianej Spowiedź Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 1600 i Msza Święta o godz. 1630.
  4. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi o godz. 1730. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 1700. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
  7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 800. Po Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę różańcową.
  8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030.
  9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po przerwie wakacyjnej w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
  10. W związki małżeńskie zamierzają wstąpić:
    • Gałuszka Mateusz, zam. Wrocław i Tracz Dominika, zam. Ostróżno. Zap. 1
    • Chojnowski Wojciech, zam. Jeżów Sudecki i Kaczmarczyk Kornelia, zam. Skrzydlice. Zap.1
      Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest poinformować o tym kancelarię parafialną.
  11. Kancelaria Parafialna po wakacjach czynna we wtorki i piątki od godz. 1600 do 1700.
  12. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. To wyraz dbałości o zdrowie swoje i innych. Zapominalskich zachęcamy do zakładania maseczek.
  13. We wtorek 25 sierpnia 2020r. młodzież z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Bóg zapłać młodzieży za piękną postawę wiary podczas Mszy św., rodzicom i kandydatom za przygotowanie świątyni i jej otoczenia na uroczystość. Pani Czesławie Rokickiej za przygotowanie posiłku dla Ks. Biskupa i zaproszonych kapłanów.
  14. Nasza Parafia wsparła ofiary wybuchu w Bejrucie na terytorium Libanu. Przekazaliśmy poprzez Caritas Polska - 1476zł 67gr i 1 Lirę Turecką.
  15. Są wolne intencje na Mszach Świętych porannych we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
  16. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 31 Sierpień 2020
8:00 Dziękczynno-błagalna w intencji Szymona
18:00 † Jan  † Jana † Cecylia † Teresa † Ryszard † Tadeusz † Izydor † Józef – z rodziny Pipczyńskich

Wtorek 1 Wrzesień 2020
18:00 O szczęśliwe rozwiązanie dla Magdaleny

Środa 2 Wrzesień 2020
8:00 † Stefania Chorążyczewska – od przyjaciół
18:00 O zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Anny w 45 rocznice urodzin

Czwartek 3 Wrzesień 2020
18:00 † Stefania Bartyzel

Piątek 4 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Kazimierz Salamon - 11 rocz. śm. † Ryszard Salamon – 14 rocz. śm. † Walerian Lis – 27 rocz. śm. † Henryka Raduszewska – 4 rocz. śm.† Elżbieta Guzik – 1 rocz. śm.

Sobota 5 Wrzesień 2020
18:00 † Edward † Katarzyna – Samujło

Niedziela 6 Wrzesień 2020
8:00 † Stefania † Andrzej - Gemza