Ogłoszenia parafialne – 13 Wrzesień 2020

1. W dniach 13-19 wrześniabędziemy przeżywać w Polsce kolejny X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi!”. Polecamy modlitwom wszystkich, sprawę wychowania młodego pokolenia.
  2. Dzisiejsza niedziela to II Niedziela miesiąca. Taca zbierana dziś przez Radę Parafialną przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać w domu katechetycznym po Mszach Świętych.
    • Dziś 13 dzień miesiąca września. O godz. 1800 zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesji.
    • Dziś także Uroczystość Odpustowa – Podwyższenia Krzyża św. w Sulikowie w naszym dekanacie. Msza św. odpustowa o godz. 1300.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
    • W poniedziałek 14 IX - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    • W wtorek 15 IX - wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
    • W środę 16 IX - świętych Korneliusza, papieża, i Cyprian, biskupa; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską.
    • W piątek 18 IX – św. Stanisława Kostki, patrona Polski, polskich dzieci i młodzieży.
  4. Ze wspomnieniem Św. Stanisława w naszej parafii zawsze związany był Festyn dla dzieci i młodzieży, organizowany ku czci Świętego. W tym roku, z powodu pandemii wyjątkowo Festyn zostaje odwołany. Niestety fakt rozprzestrzeniania się wirusa ma także wpływ na działania duszpasterskie i życie sakramentalne. Główna grupa dzieci przygotowująca się do Pierwszej Komunii św. przyjmie ją dopiero 27 września. Odkładana Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św., decyzją rodziców dzieci, zostaje odwołana.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek 18 IX o godz. 1630, odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.
  7. W sobotę o godz. 1000 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
  8. W związki małżeńskie zamierzają wstąpić:
    • Gołębiowski Łukasz, zam. Czerwona Woda i Sokół Anna, zam. Zgorzelec. Zap. 1
    • Stankiewicz Jerzy, zam. Zawidów i Jabłońska Kamila, zam. Zgorzelec. Zap.1
      Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest poinformować o tym kancelarię parafialną.
  9. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. To wyraz dbałości o zdrowie swoje i innych. Niezmiennie zachęcamy do zakładania maseczek.
  10. Są wolne intencje na Mszach Świętych porannych w ciągu tygodnia.
  11. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i czasopisma misyjne oraz kartka z ogłoszeniami.
  12. Jest już księga intencji na nowy rok 2021. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za bliskie nam osoby żyjące bądź zmarłe. Z większą ilością intencji zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu uniknięcia pośpiechu i możliwości pomyłki. Przyszłoroczne ofiary składamy bezpośrednio przed lub po Mszy Św.
    Przykłady zamawianych intencji: dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże… w rocznicę ślubu o dalsze błogosławieństwo i zdrowie… w intencjach Ojczyzny… błagalna o nawrócenie z nałogu…  nawrócenie i przemianę życia i dobrą spowiedź… przebłagalna, o darowanie win i o szczęśliwą śmierć… o zdrowie i pokój w rodzinie… pomoc w nauce, o dary Ducha Świętego, o zdanie egzaminu… szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka… dziękczynno-błagalna z ok. rocznicy urodzin bądź Chrztu Św. np. jako dar od rodziców chrzestnych… o rozwiązanie trudnej sprawy… powołania kapłańskie, zakonne i misyjne… szczęśliwą operację i zdrowie… dobry wybór drogi życiowej… za osobę zmarłą… za zmarłych z rodziny… za dusze w czyśćcu cierpiące… Jeśli ktoś ma życzenie zamówić Mszę Świętą gregoriańską na przyszły rok, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Poniedziałek 14 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Jan  † Czesława Bogacka – od koleżanek emerytek z szkoły.

Wtorek 15 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
1800 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

Środa  16 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Andrzej Augustyn 3 rocz. śm.

Czwartek 17 Wrzesień 2020
8:00 Wolna intencja
18:00 † Urszula Stecyk † Janina Rymanowska † Czesław Pałasz- od koleżanek z pracy

Piątek 18 Wrzesień 2020