Ogłoszenia parafialne – 16 Sierpień 2020

1. Przeżywamy XX Niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”.
    Zgodnie z apelem  Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzień dzisiejszy jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu.  Dziś także przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych jest organizowana zbiórka ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    • W poniedziałek 17 VIII – św. Jacka Odrowąża (1200-1257), prezbitera, dominikanina, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; wielkiego czciciela Matki Bożej
    • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • W czwartek 20 VIII – św. Bernarda (1090-1153), opata cystersów w Clairvaux (Francja) i doktora Kościoła, wielkiego myśliciela, teologa i mistyka, nazywanego „wyrocznią Europy”.
    • W piątek 21 VIII – św. Piusa X (1835-1914), papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.
  3. Dziękujmy za ofiary zbierane z racji drugiej niedzieli miesiąca na prace remontowe w naszej świątyni. Zebrano łącznie 3.630 zł (w tym 3.030 zł ofiar składanych na tacę oraz 600 zł ofiar indywidualnych).
  4. W sobotę o godz. 1600 grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. ze względu na epidemię, oddzielnie poza grupą ogólną. Spowiedź Święta dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1000.
  5. potkanie przygotowujące do liturgii przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w sobotę 22 sierpnia, po Mszy św. wieczornej.
    • Prosimy aby kandydaci, którzy zostali ochrzczeni poza Zawidowem dostarczyli na spotkanie świadectwo chrztu św.
    • Przypominamy także o wyborze Świadka Bierzmowania. Świadkiem może zostać osoba bierzmowana nie mająca na sobie kar kościelnych (wymagana jest spowiedź), w pierwszej kolejności rodzice chrzestni, później rodzice lub inna osoba wybrana przez kandydata. Jeśli świadek jest z poza naszej parafii winien dostarczyć odpowiednie pozwolenie.
  6. Bóg zapłać Panu Mieczysławowi Urban za wysiłek porządkowania terenu ogrodu parafialnego.
  7. Przypominamy o ciągle trwającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty.
  8. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do godz. 1700.
  9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 17 Sierpień 2020
18:00 † Mieczysław Mistarz – 13 rocz. śm. † Zofia † Stanisław – Mistarz † Zofia † Józef Parys

Wtorek 18 Sierpień 2020
18:00 Dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinie, z prośbą o Bożą opiekę

Środa 19 Sierpień 2020
18:00 † Marianna † Mieczysław – Kaczmarek

Czwartek 20 Sierpień 2020
18:00 † Maria Wierzbicka – od koleżanek córki Anny z pracy

Piątek 21 Sierpień 2020
18:00 † Jan Nieckarz 1 rocz. śm. † Maria Nieckarz

Sobota 22 Sierpień 2020
8:00 W intencji Błażeja Kasińskiego o Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Św. w 10 rocz urodzin
16:00 W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św.
18:00 † Grzegorz Rak 9 rocz. śm.

Niedziela 23 Sierpień 2020
8:00 † Ryszard 2 rocz. śm. † Adam † Irena – Gracjasz,  † Janina † Leon – Rogaccy † Zdzisław Gracjasz
10:30 † Mirosław Szafrański – 1 rocz. śm.
12:00 † Bronisława † Jan – Kochanowscy †† zmarli z rodziny Kochanowskich † Lidia Ziembińska  †† zmarli z rodzin †Ziembińskich †Stempień †Chrzanowskich
18:00 † Roman Kosiński