Ogłoszenia parafialne – 28 Czerwiec 2020

1. W poniedziałek, 29 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji oraz kościoła filialnego w Miedzianej. Msza Święta odpustowa w Miedzianej dzisiaj o godz. 1300. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 915 w Miedzianej.
  2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych wieczornych do wtorku włącznie.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa Różańcowa do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730.
  5. W pierwszy Piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty od godz. 1700.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa Różańcowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej porannej.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na lipiec: „Aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły miłość, szacunek oraz rada”.
  8. W piątek święto św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  9. Parafialny Zespół Caritas, zaprasza po odbiór żywności z Programu Pomocowego Caritas PEAD pomocy dla najuboższych, w sobotę od godz. 1100 do 1400.
  10. W okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu, chorych będziemy odwiedzać na wezwanie. Prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Systematyczne odwiedziny od września.
  11. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  12. Uroczystość I Komunii w Zawidowie została ze względu na pandemię przeniesiona na niedzielę 27 września 2020r. Jeśli ktoś z rodziców, z ważnych powodów, rozważa możliwość przyśpieszenia tego terminu i przystąpienie dziecka do Sakramentu indywidualnie lub w małej grupie w okresie wakacyjnym poza główną grupą dzieci, zapraszamy na spotkanie w kościele w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  13. Decyzją Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego z dniem 29.06.2020r. odwołany został (po 6 latach i 7 miesiącach) z funkcji Wikariusza w naszej Parafii Ks. Daniel Prentki i skierowany do pracy duszpasterskiej jako Wikariusz w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach. Msza Święta dziękczynna w poniedziałek o godz. 1800.
    Równocześnie Biskup Legnicki (z dniem 30.06.2020r.) mianował Wikariuszem w naszej parafii w Zawidowie ks. dr Stanisława Zarembę, który dotychczas pracował w Parafii w Kamiennej Górze. Powitanie Ks. Stanisława będzie miało miejsce w Niedzielę 5.07. br. na Mszy Świętej o godz.1030.
  14. Zapowiedzi: Maciej DASZKO zam. Świeradów Zdrój i Sylwia JANIC zam. Zawidów – zapowiedź 1
  15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartkę z ogłoszeniami.

Poniedziałek 29 Czerwiec 2020
8:00 † Waldemar Kusiakiewicz – intencja od uczestników pogrzebu
1) † Ks. Piotr Chorążyczewski – imieninowa
2) W intencji Ks. Daniela – dziękczynna za lata pracy w Zawidowie