Ogłoszenia parafialne – 21 Czerwiec 2020

 1. Dzisiaj XII Niedziela w ciągu roku. Dzisiaj Msza Święta Odpustowa w Leśnej o godz. 1130.
 2. Dziękujmy za ofiary z racji drugiej niedzieli miesiąca. Uzbieraliśmy na tacę 3.130 zł i w domu katechetycznym 1.720 zł. Łącznie 4.850 zł.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. Za tydzień w poniedziałek, 29 czerwca, będziemy obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji oraz kościoła filialnego w Miedzianej. Msza Święta odpustowa w Miedzianej w niedzielę 28.06. o godz. 1300. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 915 w Miedzianej.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszach Świętych wieczornych.
 6. W piątek spotkanie dla młodzieży od klasy VI do VIII SP przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18oo. Będą zbierane dzienniczki.
 7. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 1800. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 800 i 1800. Wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Msza Święta na zakończenie roku szkolno-katechetycznego 26 czerwca, w piątek o godz. 800. Po południu tego dnia, Sakrament Pokuty dla dzieci i młodzieży od godz. 1700 .
 9. Katecheza chrzcielna w sobotę o godz. 1800.
 10. Kancelaria parafialna do końca czerwca czynna we wtorek i piątek od godz. 1600 do godz. 1700. W okresie wakacyjnym tylko w piątki.
 11. Podziękowanie za wyjazd do Wrocławskiego ZOO i na Starówkę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wyjeździe – 68 osób. Serdecznie podziękujemy wszystkim sponsorom.
 12. Decyzją Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego z dniem 29.06.2020r. odwołany został (po 6 latach i 7 miesiącach) z funkcji Wikariusza w naszej Parafii Ks. Daniel Prentki i skierowany do pracy duszpasterskiej jako Wikariusz w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach. Msza Święta dziękczynna w poniedziałek o godz. 1800.
 13. Równocześnie Biskup Legnicki (z dniem 30.06.2020r.) mianował Wikariuszem w naszej parafii w Zawidowie ks. dr Stanisława Zarembę, który dotychczas pracował w Parafii w Kamiennej Górze. Powitanie Ks. Stanisława będzie miało miejsce w Niedzielę 5.07. br. na Mszy Świętej o godz.1030.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo „Niedziela” „Gość” oraz kartkę z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 22 Czerwiec 2020
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Kai i Mai – od dziadków i pradziadków
18:00 † Janina † Kazimierz Sznajder † Wiesław Karczewski † Waleria † Stanisław Jaśkiewicz

Wtorek 23 Czerwiec 2020
8:00 Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Steleżuk
18:00 † Janina Zimna † Franciszek † Stanisław  †† z rodziny Zimnych, Stróżyńskich, Kwiatkowskich i Słodkowskich † Łukasz Pałaczyński

Środa 24 Czerwiec 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Jan † Anna † Mieczysław † Irena † Stanisław † Mieczysław Michalscy † Janina † Józef † Leon † Józef Martynów

Czwartek 25 Czerwiec 2020
8:00 intencja wolna
18:00 † Jan Delijewski † Maria † Teresa † Michał

Piątek 26 Czerwiec 2020
8:00 † Edward Kopociński – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Janina † Franciszek † Stanisław Zimni

Sobota 27 Czerwiec 2020
8:00 † Jan Sikorski – z okazji imienin – od dzieci, wnuków i prawnuków
18:00 † Genowefa Bednarczyk – 4 r.śm. †† rodzice † Szymon † Zofia †† teściowie † Jan † Michalina Bednarczyk

Niedziela 28 Czerwiec 2020
8:00 † Irena – 29 r.śm. † Adam † Ryszard Gracjasz † Janina † Leon Rogaccy
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Helena Woźniak 16 r.śm. † Michał Woźniak
12:00 † Jan Grześków w pierwszą rocznicę śmierci † Czesława Grześków †† z rodziny Zienkiewicz
18:00 † Aneta † Grzegorz – 8 r.śm. † Andrzej Okrasa †† z rodziny Okrasa i Nikadon