Ogłoszenia parafialne – 5 Lipiec 2020

1. Dziś XIV Niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”. Pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc lipiec: „Aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły miłość, szacunek ora z rada
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    • W poniedziałek 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
    • W środę 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
    • W sobotę 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Decyzją Biskupa Legnickiego (z dniem 30.06.2020r.) rozpoczął pracę w naszej parafii w Zawidowie ks. dr Stanisław Zaremba. Ks. Stanisław dotychczas pracował w Parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. Serdecznie witamy nowego wikariusza w naszej parafii i życzymy Łaski Bożego Błogosławieństwa, aby trud gorliwej służby kapłańskiej Księdza, obficie owocował w sercach tutejszych parafian. Oficjalne powitanie będzie miało miejsce w dzisiejszą niedzielę 5.07 - na Mszy Świętej o godz. 1030.
  5. Biskup Legnicki wydał także Dekret wprowadzający posługę diakonatu stałego w diecezji legnickiej:
    Diakoni uczestniczą w specjalny sposób w posłaniu i łasce Chrystusa. Sakrament święceń naznacza ich pieczęcią (charakterem), której nikt nie może usunąć. Upodabnia ich do Chrystusa, który stał się diakonem, to znaczy sługą wszystkich (KKK 1570).
    W ślad za ustawodawstwem Kościoła powszechnego i zgodnie z sugestią II Polskiego Synodu Plenarnego oraz z decyzją Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski o wprowadzenia w Polsce diakonatu stałego, podjętą 20 czerwca 2001 r., na mocy przysługujących mi uprawnień (zob. Wytyczne KEP, nr 33), po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, z dniem 29 czerwca 2020 r. wprowadzam w Diecezji Legnickiej posługę diakonatu stałego.
    Sprawami naboru i formacji kandydatów do tej posługi zajmuje się powołany przeze mnie Zespół ds. wdrożenia diakonatu stałego w Diecezji Legnickiej, któremu przewodniczy ks. dr Tomasz Czernik. W swoich działaniach Zespół kieruje się przepisami zawartymi w dokumencie: „Wytyczne dotyczące formacji, życia i posługi diakonów stałych w Polsce”, przyjętym na 324. sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie w dniach 21-22 października 2003 r. i zatwierdzonym przez Kongregację Wychowania Katolickiego dekretem z dnia 22 stycznia 2004 r. (Prot. N. 125/2004/4).
    Niniejszy Dekret wchodzi w życie z dniem podpisania i należy go odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Legnickiej w niedzielę 5 lipca bieżącego roku.
    Podpisał Bp. Zbigniew Kiernikowski
  6. Zapowiedzi: Maciej DASZKO zam. Świeradów Zdrój i Sylwia JANIC zam. Zawidów – zapowiedź 2
  7. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  8. Są wolne intencje na porannych Mszach św. w tygodniu.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartkę z ogłoszeniami.
  10. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie
  11. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Poniedziałek 6 lipiec 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Krzysztof Tyszecki 4 rocz. śm. † Edward Tyszecki †† za zmarłych rodziców z obu stron

Wtorek 7 lipiec 2020
18:00 † Irena † Jerzy – Podhalscy

Środa 8 Lipiec 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Jadwiga Dąbrowska 2 rocz. śm.

Czwartek 9 Lipiec 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Jerzy Kasperek 1 rocz. śm.

Piątek 10 Lipiec 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Jadwiga † Wacław †† z rodz. Bołoczko † Maria † Stanisław †† z rodz. Mockało † Katarzyna † Jan †† z rodz. Łopuszańscy † Irena Łacecka

Sobota 11 Lipiec 2020
16:00 W intencji Ewy i Mariusza Nikadon w 25 rocznicę Sakramentu Małżeństwa
18:00 † Zofia – 10 rocz. śm. † Czesław † Jan Ziniewicz  † Stanisława(k) Dziuba  † Stanisława Mazur 10 rocz. śm. † Antoni Gola

Niedziela 12 Lipiec 2020
8:00 † Czesław Augustyn 3 rocz. śm.
10:30 † Józef Nieckarz 12 rocz. śm.
12:00 O Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Anastazji Rostkowskiej w 2 rocz. urodzin, Juliana w 6 rocz. urodzin oraz dla ich rodziców i rodzeństwa
18:00 † Jan † Bolesława(k) – Olko †† za zm. Rodziców † Henryk † Aniela - Brzozowscy