Ogłoszenia parafialne – 7 Czerwiec 2020

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: „Aby ci, którzy cierpią, odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Pana Jezusa”.
  2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych wieczornych.
    • w poniedziałek - św. Jadwigę (1374-1399), królową
    • w sobotę - św. Antoniego z Padwy (1195-1231), franciszkańskiego prezbitera i doktora Kościoła. W Grabiszycach Msza Święta odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 1200.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 800 (z procesją Eucharystyczną wokół kościoła), 1000 w Miedzianej oraz centralna uroczystość o godz. 1200 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy w tym roku następujące grupy parafialne:
    Ołtarz  I - Żywy Różaniec
    Ołtarz II - Ministranci
    Ołtarz III - Grupa Charytatywna Caritas
    Ołtarz IV - Strażacy
    Zapraszamy do udziału w procesji dzieci komunijne i rocznicowe. Dziewczynki w sposób szczególny zapraszamy do sypania kwiatów.
  6. Oktawa Bożego Ciała codziennie na Mszy Świętej połączonej z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 1800. W niedzielę procesja po Mszy Świętej o godz. 1200.
  7. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie o godz. 1800 Eucharystia i po niej procesja wokół naszego kościoła z Najświętszym Sakramentem i śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  8. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
  9. W aktualnym rozporządzeniu Rady Ministrów został zniesiony limit uczestników liturgii. Biskup Legnicki odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Obowiązuję ona na ternie diecezji legnickiej tylko tych, którzy mają objawy koronawirusa – gorączka, kaszel, duszności. Zapraszamy do pełnego osobistego uczestnictwa w naszym kościele. Podczas Mszy Świętej obowiązkowo jednak zakrywamy usta i nos (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty.
  10. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 1600 do godz. 1700.
  11. Zbiórka dla ministrantów w środę o godz. 1845. Próba przed uroczystością Bożego Ciała.
  12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo „Niedziela” „Gość” oraz kartkę z ogłoszeniami.

Poniedziałek 8 Czerwiec 2020
8:00 Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Doroty i Andrzeja Sleleżuk i całej rodziny
18:00 † Halina † Czesław † Wiesław Brzuchalscy † Helena † Jan Kamińscy

Wtorek 9 Czerwiec 2020
8:00 † Zbigniew Ostrowski – od sąsiadów
18:00 † Konrad Franczuk – 14 r.śm.

Środa 10 Czerwiec 2020
8:00 † Janina † Marian Kokoszkiewicz
18:00 O wiarę i wytrwałość dla rodziców Anny i Jana z racji ślubu

Czwartek 11 Czerwiec 2020
8:00 † Wiesław Karczewski – 17 r.śm. †† z rodziny Sznajder i Karczewskich
1) Intencja wolna
2) Intencja wolna

Piątek 12 Czerwiec 2020
8:00 † Zbigniew Ostrowski – od sąsiadów
18:00 † Władysław Jabłoński – 10 r.śm.

Sobota 13 Czerwiec 2020
8:00 † Antoni † Kazimierz † Michał † Józefa (k) † Magdalena Bednarz 1400    Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Bogusławy i Mieczysława Urban z okazji 50 rocznicy ślubu
18:00 † Ariel Szychowski – z okazji urodzin

Niedziela 14 Czerwiec 2020