Ogłoszenia parafialne – 24 Maj 2020

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo majowe i Eucharystię podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  3. W środę gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w tym miesiącu połączonej z Litanią Loretańską oraz Mszy Świętej.
  4. Nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej do przyszłej niedzieli włącznie codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.
  5. Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie podczas nabożeństwa majowego. Uroczyste obchody Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy czuwaniem i Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz. 2000. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie zapraszamy młodzież.
    Warto też pamiętać, że przyszła niedziela kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Spowiedź św. w naszym kościele przed każdą Mszą Świętą.
  6. W aktualnym rozporządzeniu Rady Ministrów w naszej świątyni podczas liturii, po przeliczeniu powierzchni może jednocześnie przebywać 45 osób, nie licząc kapłana i usługujących. Podczas Mszy Świętej obowiązkowo zakrywamy usta i nos (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty podczas liturgii.
  7. Transmisje na żywo Mszy Świętych z naszego kościoła na platformie youtuba dzisiaj o godz. 1030, za tydzień w sobotę o godzinie 2000 oraz w niedzielę o godz. 1030.
  8. Kancelaria parafialna do ustania epidemii zamknięta. W sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo „Niedziela” „Gość” oraz kartkę z ogłoszeniami.
  10. Wczoraj w naszej katedrze legnickiej szczęściu alumnów przyjęło święcenia kapłańskie. Otaczamy ich serdeczną modlitwą i wypraszamy otwartość na Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej.

Poniedziałek 25 Maj 2020
8:00 † Sylwester Wonner
18:00 † Marian Kuszaj – z okazji 81 urodzin, intencja od żony, dzieci, wnuków i prawnuków

Wtorek 26 Maj 2020
8:00 † Wiesława (k) † Zygmunt Tomaszewscy
18:00 † Zofia Hutniczak † Bolesław Hutniczak

Środa 27 Maj 2020
8:00 † Janina Pindral – intencja od rodziny w 2 miesiąc po pogrzebie
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mieczysława z okazji urodzin

Czwartek 28 Maj 2020
8:00 † Kamil Krzywonos – intencja od rodziny
18:00 † Tadeusz † Jadwiga Gocko

Piątek 29 Maj 2020
8:00 † Franciszek † Maria † Bronisława (k) † Roch † Tomisława
18:00 † Bernard Bartyzel – 32 r.śm.

Sobota 30 Maj 2020
8:00 † Zygmunt Sola – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Kazimierz Hunth – 5 r.śm.
20:00 O światło Ducha Świętego i pomyślny egzamin maturalny dla Ewy i Gabrieli

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31 Maj2020
8:00 † Władysław Sperczyński – 11 r.śm.
10:30 W intencji ks. Zbigniewa i ks. Daniela z racji 36 rocznicy świeceń
12:00 †† z rodziny Sycz, Olchowy, Sowala † Stanisław Kmieć † Ks. Piotr Chorążyczewski † Elżbieta Orłowska
18:00 † Helena Szczygielska † Jan Szczygielski