Ogłoszenia parafialne – 4 Kwiecień 2020

1. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Jest to także I Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po ustaniu epidemii. Intencja papieska na kwiecień: Aby wszystkie osoby pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką.
  2. W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego, wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Obchody Triduum Paschalnego w naszej Parafii w tym roku tylko w Zawidowie. Msza Wieczerzy Pańskiej w Zawidowie o godz. 1800. Według zarządzenia Księdza Biskupa w tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu adoracji.
  3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. To pamiątka śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. (Post obowiązuje też w Wielką Sobotę). O godz. 1600 rozpoczęcie adoracji w Zawidowie. Nabożeństwo Męki Pańskiej w Zawidowie o godz. 1800 (adoracja krzyża św., Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego). Adoracja przy Bożym Grobie w Zawidowie do godz. 2100. W piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  4. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie w Zawidowie od godz. 1000 do godz. 1200 i od godz. 1800 do godz. 2000. Przypominamy że w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób.
  5. Poświęcenie pokarmów w tym roku dokonuje się w domu bezpośrednio przed śniadaniem wielkanocnym przez najstarszego członka rodziny. Tekst modlitwy na stronie parafialnej.
  6. Liturgia Wigilii Paschalnej w Zawidowie o godz. 2000.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godz. 800, 900, 915 w Miedzianej, 1030 i 1200. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
  8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 700, 800, 900, (915 w Miedzianej), 1030, 1200 i 1800. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby KUL i WSD w Legnicy.
  9. W związku z walką o opanowanie szerzącej się pandemii koronawirusa nadal prosimy pozostawać w naszych domach, a w Dzień Pański i podczas Triduum Paschalnego duchowo i za pośrednictwem społecznych środków przekazów jednoczyć się ze sprawowaną Liturgią. Do 11 Kwietnia według zarządzenia Rady Ministrów i naszych Biskupów w Mszach Świętych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (nie licząc kapłana, który sprawuję Eucharystie i dwóch usługujących) i bardzo prosimy aby w tej liczbie znajdowały się tylko rodziny, które zamówiły intencje mszalne, jeżeli uznają to za stosowne i są zdrowe. Prosimy o śledzenie wytycznych Ministra Zdrowia.
    Zachęcamy do udziału w transmisji na żywo Mszy Świętej z naszego kościoła dzisiaj o godz. 1030 i 1200 na platformie youtube i facebooka naszej Parafii oraz w Wielki Czwartek, Wielki Piątek o godz. 1800 oraz Wielką Sobotę o godz. 2000 i Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 1030 i 1200.
  10. Przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej ulega przedłużeniu do odwołania i dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej.
  11. Okazja do skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Przypominamy, że przykazanie mówiące o spowiedzi (II Kościelne) można zrealizować do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
  12. Kancelaria parafialna do ustania epidemii zamknięta. W sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny.
  13. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki Wielkanocne. Jest to Dzieło Pomocy Caritas dla ubogich. Świece te zapalimy w naszych domach podczas transmisji duchowego uczestnictwa w Mszy Świętej osób pozostających w domach oraz uroczystości Świąt Paschalnych i przy naszych stołach wielkanocnych.
  14. Są do nabycia: czasopismo „Niedziela” oraz kartka z ogłoszeniami.

Wielki Poniedziałek 6 Kwiecień 2020
8:00 † Bogumił Kasiński – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Józef Sontowski - 8 r.śm. - burmistrz Zawidowa

Wielki Wtorek 7 Kwiecień 2020