Ogłoszenia parafialne – 22 Marzec 2020

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, która różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.
  2. Obecny czas jest naznaczony walką całego świata w celu opanowania szerzącej się pandemii  koronawirusa. Podejmowanych jest wiele koniecznych działań, aby ograniczyć rozmiar i skutki tej pandemii. Koniecznym zmianom ulega również funkcjonowanie naszej wspólnoty parafialnej.
    Zgodnie z apelami władz państwowych, lekarzy oraz wielu biskupów, prosimy pozostać w naszych domach, duchowo i za pośrednictwem społecznych środków przekazów jednoczyć się ze sprawowaną Ofiarą Mszy Świętej. W Mszach Świętych w naszych kościołach nadal może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, w tej liczbie niech znajdą się, jeżeli uznają to za stosowne, jedynie osoby zdrowe oraz rodziny, które zamówiły intencje mszalne.
    Zachęcamy do udziału w transmisji na żywo Mszy Świętej w przyszłą niedzielę z naszego kościoła o godz. 1030 na platformie facebooka naszej Parafii.
    Msze Święte dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 700, 800, 900, (915 w Miedzianej), 1030, 1200 i 1800.  W tygodniu Msze Święte o godz. 800 i 1800. W piątek Msza Święta poranna o godz. 800.
  3. W środę, 25 marca, przypada uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w tym dniu sprawujemy o godz. 800 i 1800. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Ulotki wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  4. Katecheza chrzcielna w sobotę na Mszy Świętej o godz. 1800.
  5. Decyzją naszego biskupa legnickiego wszystkie nabożeństwa pasyjne tj. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w okresie tegorocznego Wielkiego Postu odbywają się bez udziału wiernych. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach poprzez środki społecznego przekazu.
  6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki Wielkanocne. Jest to Dzieło Pomocy Caritas dla ubogich. Świece te zapalimy w naszych domach podczas transmisji duchowego uczestnictwa w Mszy Świętej osób pozostających w domach oraz uroczystości Świąt Paschalnych i przy naszych stołach wielkanocnych.
  7. Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej. W pierwszej kolejności prosimy o podchodzenie osób, które pragną przyjąć komunię św. na rękę.
  8. Okazja do skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej jest w naszej parafii codziennie przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiadania się w różnych momentach całego Wielkiego Postu.
  9. Redakcja Gościa Niedzielnego zrezygnowała z wydania papierowego i jest dostępne tylko elektronicznie na stronie redakcji. Czasopismo Niedziela powinno dotrzeć do nas poprzez Pocztę Polską, jednak nie w tym tygodniu nie dotarło.

Poniedziałek 23 Marzec 2020
8:00 O zdrowie w ciężkiej chorobie dla siostry Stanisławy
18:00 O Boże Błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Marcela - 1 rocz. urodzin, dla Alana - 7 rocz. urodzin i dla rodziców

Wtorek 24 Marzec 2020
8:00 † Marian Benedyk – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Czesław Wierzbicki – intencja od kuzynki Emilii z rodziną

Środa 25 Marzec 2020
8:00 † Irena Zięba – intencja od uczestników pogrzebu
1) † Genowefa Miłkowska – 6 r.śm.
2) † Lidia Moroz † Lidia Kęsicka - z okazji imienin † Stanisław † Waldemar †† z rodziny

Czwartek 26 Marzec 2020
8:00 † Antoni Pilichiewicz

Piątek 27 Marzec 2020