Ogłoszenia parafialne – 26 Kwiecień 2020

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Jest to także Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  2. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy. Wieczorną Mszę Świętą o godz. 1800 poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze prośby i ofiary składamy na bocznym ołtarzu Matki Bożej. W tym dniu z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane upamiętniając rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem i odpustem parafialnym w czwartek od godz. 1700. Przypominamy, że spowiedź św. w naszej parafii możliwa jest codziennie przed każdą Mszą Świętą.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa po porannej Mszy Świętej.
  5. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godz. 1730.
  6. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, w naszej Parafii doroczne uroczystości odpustowe ku czci naszego Patrona. Msze Święte w tym dniu o godz. 900, 1200 - odpustowa i 1800.
  7. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 900, 1200 w intencji Ojczyzny i 1800. Podczas liturgii o godz. 1200 ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  8. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca indywidualnie, a we wspólnocie po ustaniu epidemii. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj: Aby diakoni wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.
  10. W aktualnym rozporządzeniu Rady Ministrów w naszej świątyni podczas liturii, po przeliczeniu powierzchni może jednocześnie przebywać 30 osób, nie licząc kapłana i usługujących. Podczas Mszy Świętej obowiązkowo zakrywamy usta i nos (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty podczas liturgii.
  11. Nowe zarządzenie Biskupa Legnickiego dotyczące duszpasterstwa w czasie epidemii umieszczone jest na naszej stronie parafialnej i stronie Diecezji Legnickiej.
  12. Zgodnie z nowym zarządzeniem oraz przedłużeniem nieobecności dzieci w szkołach uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii zostaje przeniesiona na niedzielę 27 września 2020 r. (Miedziana 20 września). Jeśli rodzice pragnęliby aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. w innym terminie może to uczynić indywidualnie po uzgodnieniu terminu z Księdzem Proboszczem. Sakrament bierzmowania jest przesunięty na termin po ustaniu epidemii.
  13. Transmisje na żywo Mszy Świętych z naszego kościoła na platformie youtuba dzisiaj o godz. 1030 oraz w piątek o godz. 1200 i w niedzielę za tydzień o godz. 1030.
  14. Kancelaria parafialna do ustania epidemii zamknięta. W sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny.
  15. Bardzo prosimy o zamawianie intencji mszalnych. W tym tygodniu są wolne intencje podczas Mszy Świętych porannych we wtorek, środę, czwartek oraz w piątek i sobotę o godz. 1800 i w niedzielę o godz. 1030.

Poniedziałek 27 Kwiecień 2020
8:00 W intencji Radosława i Zygmunta o zdrowie i odnalezienie drogi życia
18:00 † Bronisława (k) † Władysław † Mikołaj Nowiccy

Wtorek 28 Kwiecień 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Barbara Kulwicka – 1 r.śm. † Jan Kulwicki – 34 r.śm.

Środa 29 Kwiecień 2020
18:00 † Franciszek Dunalski

Czwartek 30 Kwiecień 2020
18:00 † Mirosław Borkowski – 1 r.śm. † Jan Brodziński † Genowefa