Ogłoszenia parafialne – 15 Marzec 2020

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Obecny czas jest naznaczony walką całego świata w celu opanowania szerzącej się pandemii  koronawirusa. Podejmowanych jest wiele koniecznych działań, aby ograniczyć rozmiar i skutki tej pandemii. Wszyscy, bez żadnych wyjątków, zdajemy w tych dniach egzamin z odpowiedzialności
    i świadomości powagi sytuacji. W tej nowej, trudnej i pełnej ograniczeń rzeczywistości musimy się odnaleźć. Koniecznym zmianom ulega również funkcjonowanie naszej wspólnoty parafialnej.
    Prosimy, aby w niedzielę 15 i 22 marca, zgodnie z apelami władz państwowych, lekarzy oraz wielu biskupów, pozostać w naszych domach, duchowo i za pośrednictwem społecznych środków przekazów jednoczyć się ze sprawowaną Ofiarą Mszy Świętej. Dyspensa udzielona przez biskupa legnickiego, jak i sam fakt zagrożenia zdrowia i życia zwalniają nas z obowiązku Mszy Świętej niedzielnej. Apel ten kierujemy szczególnie mocno do osób starszych, najbardziej narażonych na poważne konsekwencje szerzącej się epidemii, dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
    W Mszach Świętych może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, w tej liczbie niech znajdą się, jeżeli uznają to za stosowne, jedynie osoby zdrowe oraz rodziny, które zamówiły intencje mszalne.
    Msze Święte dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 700, 800, 900, (915 w Miedzianej), 1030, 1200 i 1800.  W tygodniu Msze Święte o godz. 800 i 1800.
    Przekazujemy zalecenia Biskupa Legnickiego dotyczące liturgii w tym czasie:
    Znak pokoju podczas Mszy Świętej należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.
    Osoby, które przyjdą na Mszę Świętą prosimy, aby zajmowały miejsca w bezpiecznych odstępach od innych osób.
    Okazja do skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej jest w naszej parafii codziennie przed Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiadania się w różnych momentach całego Wielkiego Postu. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie spowiedź przedświąteczna 4 kwietnia.
    Do końca marca odwołane są wszelkie spotkania wspólnot i grup działających przy parafii.
    Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
    Zachęcamy do modlitwy o ustanie pandemii, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla obywateli.
  3. Dziękujmy za ofiary z racji II Niedzieli miesiąca. Uzbieraliśmy łącznie 5.510 zł (840 zł na tace i 1.670 zł w domu katechetycznym).
  4. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 800 i 1800 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.
    Nowenna do Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny do środy włącznie na wieczornych Mszach Świętych.
  5. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Dogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. Przez najbliższe dwie niedziele nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
  6. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” „Mały Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 16 Marzec 2020
1) † Jan Bojdo – 24 r.śm.
2) † Janusz Praciak
18:00 † Leokadia Maczan – 2 m-ce po śmieci † Stanisław Maczan – 8 r.śm.

Wtorek 17 Marzec 2020
8:00 †† rodzice † Janina † Edward Ziomek † Agata † Jan Lelek †† z rodziny
18:00 † Konrad † Helena Franczuk †† z rodziny Franczuk † Jan Duma

Środa 18 Marzec 2020