Ogłoszenia parafialne – 1 Marzec 2020

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu i pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na marzec: Aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności. Zachęcamy do wstępowania Żywego Różańca. Członkowie Stowarzyszenia posiadają przywilej udzielony przez Stolice Apostolską uzyskiwania odpustów zupełnych w uroczystości Pańskie oraz Matki Bożej pod zwykłymi warunkami.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  3. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Święty Kazimierz jest patronem Litwinów.
  4. W czwartek Godzina Duszpasterska dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 1630.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnot Niepokalanemu Sercu Maryi.
    W pierwszy czwartek miesiąca w naszym kościele różaniec do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730. Okazja do adoracji i spowiedzi św. w piątek od godz. 1700. W sobotę modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej.
  6. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych. W Piątek wyjątkowo od godz. 1000.
  7. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Dogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. Zachęcamy wiernych do korzystania
    z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec święty) oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.
    W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
  8. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  9. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe.
  10. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 2 Marzec 2020
8:00 O zdrowie dla Kai
18:00 † Sabina Sznarkowska – intencja od Żywego Różańca

Wtorek 3 Marzec 2020
8:00 † Zofia Markowska – 24 r.śm.
18:00 † Jerzy Kulesza - intencja od uczestników pogrzebu

Środa 4 Marzec 2020
8:00 † Michał Hałajski – 27 r.śm.
18:00 † Stanisława Raduszewska (k) – 7 r.śm. † Bogusław Raduszewski

Czwartek 5 Marzec 2020
8:00 †† z rodziny Jadwiszczak i Szałata
18:00 O zdrowie dla Emilki i Romana w ciężkiej chorobie