Wichura w Miedzianej

W nocy z 10 na 11 marca podczas silnego wiatru od drzewa stojącego poza murem naszego kościoła filialnego p.w. Św. Apostołów Piotra Pawła w Miedzianej, oddzielił się wielki konar i runął na nasz kościół. Mający ponad metr u podstawy fragment wielkiego buka uderzył w dach i ścianę kościoła, niszcząc poszycie dachowe, rozbijając okna, uszkadzając fragment muru cmentarza a także jeden z stojących przy murze nagrobków. Od rana 11 marca do ratowania i zabezpieczanie kościoła przystąpili parafianie z Miedzianej na czele z strażakami miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W zabezpieczaniu dachu zabytkowej świątyni brała udział  jaworska firma DACH-BUD, a swoją pomoc deklarowały także władze samorządowe Gminy Sulików z Panem Wójtem.

Wszystkim za pomoc w ratowaniu świątyni i wszelką życzliwość składa podziękowanie Ks. Probosz