Turniej piłki halowej Służby Liturgicznej

W sobotę 24 lutego w Zawidowie przy Szkole Podstawowej odbyły się Eliminacje Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej rejonu zgorzelecko – bolesławieckiego. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika, której przewodniczył ks. Dziekan Zbigniew Karaban, a słowo Boże wygłosił ks. Piotr Kruczyk. Po Eucharystii rozpoczęły się rozgrywki. W tym turnieju wzięło udział 12 drużyn z 9 Parafii. Rywalizacja, choć zacięta, odbywała się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, a głośnego dopingu pozazdrościć mogą profesjonalne imprezy sportowe. Czarnym koniem turnieju okazały się drużyny z Bolesława, Leśnej i Bogatyni, które startując w zawodach – tryumfowały w poszczególnej kategorii wiekowej: MINISTAN 2010-2006, LEKTOR MŁODSZY 2005-2002 i LEKTOR STARSZY 2001-1997.

Swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta Zawidów Pan Robert Łężny, Pani Starosta Zgorzelca Pani Urszula Ciupak oraz gospodarze Szkoły Podstawowej na czele z Dyrektorem Szkoły Panią Mariolą Żórawińską. Nad przebiegiem całego turnieju czuwał Parafialny Klub Sportowy „Józek”. Sędziami byli Pani Małgorzata i Tomasz Niedźwieccy. Rodzice ministrantów przygotowali poczęstunek dla przybyłych Księży i opiekunów.

Organizator Ks. Daniel Prentki

Na podium:
Kategoria MINISTRTAN 2010 – 2006:
1. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu
2. Parafia św. Bonifacego w Zgorzelcu
3. Parafia św. App. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu
4. Parafia Krzyża Świętego w Sulikowie

Kategoria LEKTOR MŁODSZY 2005 – 2002
1. Parafia św Jana Chrzcielna w Leśnej
2. Parafia św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej w Kotliskach
3. Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie
4. Parafia Narodzenia NMP w Lubaniu – Uniegoszczy
5. Parafia św. Bonifacego w Zgorzelcu

Kategoria LEKTOR STARSZY 2001 – 1997
1. Parafia św. App. Piotra i Pawła w Bogatyni
2. Parafia św. App. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu
3. Parafia św. Bonifacego w Zgorzelcu