Ogłoszenia parafialne – 17 Marzec 2024

 1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, od dziś zgodnie z tradycją, w kościołach zasłaniane są krzyże. Przypomina nam to o zbliżających się już dniach Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie Męki Chrystusa pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700. Przypominamy, że za udział
   w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Ofiary zbierane na tace przeznaczamy na remonty naszych kościołów.
 2. We wtorek, 19 marca, przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Także i naszej parafii. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msze Święte we wtorek o godz. 900 i 1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających. Podczas Mszy św. o godz. 1800 zostanie na nowo poświęcona, odnowiona chorągiew procesyjna naszej parafii.
 3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  • W środę od godz. 1200 zapraszamy chętnych do pomocy w uprzątnięciu placu wokół kościoła przed świętami, oraz ogrodu parafialnego. Zależnie od pogody.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 1800, Godzina Święta, wynagradzającą samotność i opuszczenie Zbawiciela w Ogrodzie Oliwnym, Jego Mękę i śmierć.
 5. W piątek Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 900 i 1730. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Trwają spowiedzi w naszym dekanacie. We wtorek spowiedź w Parafii w Leśnej.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy i wsłuchiwać się w opis Męki Pańskiej według św. Marka.
  • Mszę św. o 1030 rozpoczniemy na zewnątrz wraz z odczytaniem Ewangelii opisującej wjazd Chrystusa do Jerozolimy, poświęceniem palm i procesją z palmami od krzyża misyjnego do świątyni. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Zbawiciela.
  • Błogosławieństwo palm będzie także na każdej Mszy Świętej.
 8. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, a także parafialne świece wielkanocne. Jest prasa katolicka, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.
 10. Proszono nas o przekazanie informacji. Stowarzyszenie miłośników Zawidowa zaprasza na spotkanie informacyjne skierowane do osób niepełnosprawnych, starszych ich opiekunów oraz rodzin. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 marca o godz. 1530 w restauracji Olimpia.

 

Poniedziałek 18 Marzec 2024
8:00 O łaskę zdrowia dla Reginy Januszkiewicz
18:00 † Andrzej Wierzba 3 rocz. śm.

Wtorek 19 Marzec 2024
9:00 † Monika Malec – od sąsiadów
18:00 † Krystyna † Józef – Buszta z racji imienin

Środa 20 Marzec 2024
8:00 † Lila Stankowska – od uczestników pogrzebu
18:00 † Józef Kowalczyk † Marianna † Kazimierz

Czwartek 21 Marzec 2024
8:00 † Jan Starzycki – od bratowej Janiny z rodziną z Dulowej
1800 † Marek Kujawa 17 rocz. śm. † Janina † Edward

Piątek 22 Marzec 2024
9:00 † Czesława Dunalska – od uczestników pogrzebu
1800 † Piotr † Antoni Marczuk † Józef Gołda

Sobota 23 Marzec 2024
8:00 † Jan Szaflik 1 rocz. śm.
18:00 † Jan † Stanisław – Jastrzębscy † Zofia † Kazimierz - Dyl † Helena † Eugeniusz – Kartuszewscy † Krystyna † Zbigniew - Kopeć

Niedziela 24 Marzec 2024
8:00 † Salomea † Tadeusz – Szulińscy
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez.Traczyk     
10:30 Rez. Płochocka
12:00 † Regina Pawlak 6 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin: Pawlak, Przybylskich, Lula oraz Karweckich
18:00 † Maria † Stanisław – Stróżyńscy † Walenty † Karolina – Zimni † Łukasz Pałaczyński – urodzinowa † Genowefa Zimna † Małgorzata Ozg