Ogłoszenia parafialne – 10 Marzec 2024

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Lætare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zbliżamy się już w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa, mija połowa Wielkiego Postu.
 2. Rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił Ojciec Ignacy Tomaszewski, z klasztoru OO. Franciszkanów conv. z Pieńska. Witamy Ojca Ignacego w naszej Parafii i życzymy światła Ducha Świętego w głoszeniu Słowa Bożego.
  Porządek Rekolekcji:
  Niedziela:
  Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. 800, 915 – Miedziana. 1030, 1200 i 1800
  1030 – Msza św. z udziałem dzieci. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci klas III
  1700 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  Poniedziałek:
  1000 – Msza św. z nauką rekolekcyjną (Zawidów)
  1500 – Droga Krzyżowa
  1630 – Msza św. z nauką rekolekcyjną (Miedziana)
  1800 – Msza św. z nauką rekolekcyjną (Zawidów) - Po Mszy św. spotkanie dla Młodzieży starszej oraz przygotowującej się do  Sakramentu Bierzmowania.
  Wtorek: Dzień spowiedzi i zakończenia Rekolekcji
  Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź o godz. 1700
  od 900 - Spowiedź św. (Zawidów)
  1000 - Msza św. na zakończenie rekolekcji (Zawidów)
  od 1600 - Spowiedź św. (Miedziana)
  1630 - Msza św. na zakończenie rekolekcji (Miedziana)
  od 1700 – Spowiedź św. (Zawidów)
  1800 - Msza św. na zakończenie rekolekcji (Zawidów)
  Porządek rekolekcji jest wywieszony w gablocie.
  Otoczmy modlitwą nasze parafialne dni skupienia wielkopostnego i Ojca Rekolekcjonistę. Zaplanujmy uczestnictwo naszych rodzin w Rekolekcjach. Będąc uczestnikiem trzech dni rekolekcji, można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Ofiary zbierane we wtorek na tacę, będą naszym podziękowaniem dla Ojca Rekolekcjonisty za trud głoszenia Rekolekcji. 
 3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 1800, zapraszamy do modlitwy adoracyjnej Godziną Świętą, wynagradzającą samotność i opuszczenie Zbawiciela w Ogrodzie Oliwnym, Jego Mękę i śmierć. Cieszy coraz lepsza frekwencja na nabożeństwie.
 5. W czasie całego Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i o godz. 1730. Msze Święte sprawowane są po nabożeństwie. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach podobnie jak w Drodze Krzyżowej można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacę na ten cel.
 6. Trwają spowiedzi w naszym dekanacie. W sobotę spowiedź w Parafii w Platerówce.
 7. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek, po rekolekcjach.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, Paschaliki - w cenie 8 i 16 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc pacjentom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze prowadzonym przez Caritas diecezji legnickiej. Jest prasa katolicka, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 11 Marzec 2024
10:00 † Dorota Pajda
16:30 Msza Święta w Miedzianej † Aleksander Skowerenda – od uczestników pogrzebu
18:00 † Zuzanna Delijewska 3 rocz. śm. † Jan Delijewski † Teresa † Ryszard – Ziembiccy

Wtorek 12 Marzec 2024
10:00 † Jan Starzycki – od siostry i rodziny Kurek z Dulowej
16:30 Msza Święta w Miedzianej † Czesław Lula † Regina Pawlak † Wanda Karwecka
18:00 † Jan Kosarczyn 5 rocz. śm.

Środa 13 Marzec 2024
8:00 † Eugeniusz Borowski 1 rocz. śm. †† zmarli Jego Rodzice
18:00 † Stanisław Sowala 6 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Sycz, Sowala, Kmieć, Olchoccy, Kuszaj

Czwartek 14 Marzec 2024
8:00 W intencji Filomeny Kozakiewicz o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski
18:00 † Anna Mikułko † Józef Mikułko

Piątek 15 Marzec 2024
9:00 † Marcela Skrok – od Żywego Różańca
18:00 † Maria † Jan † Tadeusz † Antonina † Antoni  - Nieckarz

Sobota 16 Marzec 2024
8:00 † Ryszard – o spokój duszy
18:00 † Ewa Śmigiel 1 rocz. śm.

Niedziela 17 Marzec 2024
8:00 † Teresa Sablińska 13 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Mazur    
10:30 † Rozalia † Józef – Rabczuk
12:00 W intencji ks. Zbigniewa z racji imienin. Intencja od Żywego Różańca i Parafialnego Zespołu Caritas  
18:00 † Józefa Dziedzic – od sąsiadów z ulicy Mickiewicza