Ogłoszenia parafialne – 31 grudzień 2023

 1. W niedzielę przypadającą po Bożym Narodzeniu Kościół obchodzi Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się dziś w intencji naszych rodzin. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżeństw.
  • Dziś także w kalendarzu 31 grudnia, ostatni dzień roku. Msza św. na zakończenie roku o godz. 1700, (o godzinę wcześniej niż zazwyczaj). Za śpiew dziękczynnego hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny. Na Mszy św. zwyczajowe sprawozdanie duszpasterskie.
 2. Jutro 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 3. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Wspominamy Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel jest posłany do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła - według porządku niedzielnego.
  • Ministranci po Mszach Świętych będą rozprowadzać kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy imiona Trzech Króli oraz aktualny rok 2024. Jest to Dzień pomocy Misjom, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  • Po Mszy św. o godz. 800 Różaniec wynagradzający z racji I Soboty miesiąca.
  • O godz. 1500 zapraszamy do naszego kościoła na Jasełka, które przedstawią uczniowie naszej Szkoły Podstawowej, przygotowani przez ks. Przemysława i Panią Annę katechetkę. Zapraszamy do radosnego przeżywania przedstawianej historii Narodzenia Pańskiego i wspólnego kolędowania.
  • O godz. 1600, 6 stycznia, spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Kręgu Biblijnego i Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszej Eucharystii.
 4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek 5 stycznia, a ks. Przemysław odwiedzi swoich chorych w sobotę 13 stycznia, po Mszach Świętych porannych. Prosimy o powiadomienie chorych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją, czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. Rozpoczynamy w tym tygodniu sprawowanie Mszy świętych kolędowych, z homilią i błogosławieństwem dla rodzin, według następującego porządku.
  Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy:
  • we wtorek 2 stycznia - mieszkańców ul. Konopnickiej nr 1 -17.
  • w środę 3 stycznia - mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33.
  • w czwartek 4 stycznia - mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.
  • w piątek 5 stycznia - mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzeleckiej nr 2-34.
  • w sobotę Objawienie Pańskie, Trzech króli.
   Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Można nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów.
   • Jednocześnie tego samego dnia, według podanego porządku odwiedzimy rodziny, które chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu, prosimy o zabranie i wypełnienie karty zaproszenia, które są wyłożone obok czasopism, i złożenie ich na tacę lub w zakrystii. Początek kolędy dla tych rodzin o godz. 1530.
 6. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 7. Świąteczne numery prasy katolickiej zostały zabrane, na stoliku dostępna karta z ogłoszeniami.

Poniedziałek 1 Styczeń 2024 NOWY ROK
8:00 † Rozalia Duma 3 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 W intencji Mieczysława z okazji imienin
12:00 W intencji ks. Daniela Prentkiego z racji urodzin
18:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny Kosarczyn

Wtorek 2 Styczeń 2024
8:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej nr 1-17

Środa 3 Styczeń 2024
8:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci wraz z rodzinami, dla Anny Bartłomieja i Jakuba
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33

Czwartek 4 Styczeń 2024
8:00 W intencji Ryszarda o dar zdrowia
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.

Piątek 5 Styczeń 2024
8:00 † Eugeniusz Niedzielski – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzelecka nr 2-34

Sobota 6 Styczeń 2024 TRZECH KRÓLI
8:00 † Aleksander Matyjasik 39 rocz. śm. † Karolina Matyjasik
9:15 Msza Święta w Miedzianej   
10:30 W intencji Rodziny o dar Bożego błogosławieństwa na nowy rok.
12:00 O dar Bożego błogosławieństwa na nowy rok dla rodzin: Hutniczak, Ostaszkiewicz,  Zasowskich i Gerus
18:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i o szczęśliwe rozwiązanie dla Anny i dziecka

Niedziela 7 Styczeń 2024
8:00 † Jadwiga † Ignacy – Samujło
9:15 Msza Święta w Miedzianej   
10:30 † Marian Mielnik
12:00 † Danuta † Tadeusz – Iwanowicz †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo – od córki Marzeny i wnuka Bartosza
18:00 Rez.Turczanik