Ogłoszenia parafialne – 24 grudzień 2023

 1. Dzisiaj IV – Ostatnia Niedziela adwentu. Msze św. o godz. 8:00, 9:15 w Miedzianej, 10:30 i 12:00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  • Wieczorem będziemy przeżywać już Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. Pasterskie: w Miedzianej o godz. 22:00, w Zawidowie o godz. 24:00. Taca zbierana podczas pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, lekturze fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamaniu się opłatkiem, wspólnym śpiewie kolęd.
 2. 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 800, 915 w Miedzianej, 1030 i 1200. Nie ma Mszy św. wieczornej. Uroczystość rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 7 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.
 3. We wtorek 26 grudnia - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym. Taca jest przeznaczona na KUL i utrzymanie kleryków Seminarium legnickiego.
 4. W środę 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
 5. W czwartek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 6. W przyszłą niedzielę, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżeństw.
  • Przyszła niedziela to także dzień 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku o godz. 1700, (o godzinę wcześniej niż zazwyczaj). Za śpiew dziękczynnego hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny.
 7. W przyszły poniedziałek 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 8. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy dekoracjach świątecznych. Dziękujemy Panom Andrzejowi Majewskiemu, Andrzejowi Skrodzkiemu i Markowi Hutniczakowi za skonstruowanie tegorocznej szopki. Pan Marek także, z Panem Krzysztofem Kmieciem osadzili zakupione choinki, za co bardzo dziękujemy. Paniom ze wspólnot parafialnych, serdeczne Bóg zapłać za przystrojenie wszystkich choinek w kościele.
 9. Od 3 stycznia rozpocznie się czas odwiedzin kolędowych. Wzorem ubiegłego roku, rodziny, które chciałyby zaprosić kapłana na kolędę, prosimy o zabranie i wypełnienie karty zaproszenia, które są wyłożone obok czasopism, i złożenie ich na tacę lub zakrystii. Wszystkie zaś rodziny, według ogłaszanego porządku będziemy zapraszać w dniu wyznaczonych odwiedzin, na wspólnotowe Msze św. kolędowe z homilią i błogosławieństwem.
 10. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 11. Prasa katolicka, są świąteczne numery: podwójny „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł, z płytą o historii świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia i „Niedziela” w cenie 12 zł., z kalendarzem na rok 2024, są dostępne na stoliku. Są jeszcze świece, ostatnie egzemplarze kalendarza parafialnego i kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 25 Grudzień 2023
8:00 † Maria † Tomasz - Sablińscy † Wanda† Wiktor - Ładyko † Jerzy Wilk
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Józef  † Bronisława(k)  
10:30 † Michał Woźniak 29 rocz. śm. † Helena Woźniak  †† Zmarli z rodziny
12:00 † Krystyna † Józef – Płochoccy †† Zmarli z rodziny

Wtorek 26 Grudzień 2023
8:00 † Jadwiga Ostapiuk † Antoni Ostapiuk – z prośbą o dar nieba
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Szczepan Panasik - imieninowa
12:00 † Janina Kardynał 32 rocz. śm. † Józef Kardynał † Lesław † Barbara † Irena†† Zmarli z rodziny
18:00 † Krystyna † Józef - Buszta † Aniela † Piotr – Buszta †† Zmarli z rodzin Buszta i Szpilka

Środa 27 Grudzień 2023
8:00 † Magda Stefańska – od uczestników pogrzebu
17:00 † Franciszek † Janina † Stanisław †† Zmarli z rodzin Zimnych i Kwiatkowskich

Czwartek 28 Grudzień 2023
8:00 † Piotr Hryniewicz – o zbawienie duszy
17:00 † Władysława(k) † Piotr – Hałajscy

Piątek 29 Grudzień 2023
8:00    
17:00 † Jan Kryń † Janina Kryń – o Boże miłosierdzie dla duszy

Sobota 30 Grudzień 2023
8:00 † Krystyna Antosz – od sąsiadów
17:00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całego grona pedagogicznego w Zawidowie, za Panią dyrektor Joannę Łuczko i Panią katechetkę Annę Hunth – od ks. Bartosza Ocha

Niedziela 31 Grudzień 2023
8:00 † Wanda Komosińska 1 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej   
10:30 † Stanisława(k) Radziszewska † Bogusław Radziszewski
12:00 † Jerzy Dobrowolski † Anna Urban
17:00  PRO POPULO - w intencji wszystkich parafian dziękczynna za mijający rok.