Ogłoszenia parafialne – 19 listopad 2023

 1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła. W kościele powszechnym obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez papieża Franciszka w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia w 2016 roku. Hasło VII już Światowego Dnia Ubogich to wezwanie: "Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka". "Kiedy stajemy przed ubogim, nie możemy odwracać wzroku, ponieważ uniemożliwilibyśmy sobie samym spotkanie z obliczem Pana Jezusa" – wyjaśnił papież Franciszek w orędziu na dziś.
 2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia, poświęconego Bogu.
 3. W środę, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1800. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Matki Zbawiciela.
 4. W czwartek, Godzina Duszpasterska dla dzieci klas III o godz. 1630
 5. Kolejne spotkanie w ramach Kursu Lektorskiego, organizowanego przy naszej parafii odbędzie się 25 listopada o godz. 900.
 6. W sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy. Msza św. o godz. 1800 w intencji Kolejarzy i ich rodzin, za zmarłych pracowników Kolei.
 7. W najbliższą niedzielę, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II niedzieli miesiąca. Zebrano: ofiar na tace 4350zł, składanych indywidualnie 700 zł. – razem 5050 zł. Bóg zapłać za ofiarność, a Radzie Parafialnej za gromadzenie środków.
 9. Bóg zapłać tym naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i we wtorek pracowali przy oczyszczaniu placu kościelnego z zalegających liści. Obecnych było 6 osób, ale nie chcieli by im dziękować imiennie. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, ponieważ przedzimie już nadeszło a mrozy za progiem.
 10. Przypominamy o spotkaniu organizowanym przez Komendę Powiatową Policji ze Zgorzelca, w dniu 23 listopada w godzinach 1700-1900 w Ośrodku Kultury w Zawidowie, pod nazwą: „ŚWIADOMY SENIOR – porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”, na której zostaną poruszone problemy zdiagnozowanych zagrożeń oraz oczekiwań społecznych. Zapraszają organizatorzy.
 11. W dniu 30 listopada w przychodni rejonowej w Zawidowie od godz. 800 odbędą się badania USG Dopplera, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG - tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
 12. Jest do zabrania prasa katolicka,: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 20 Listopad 2023
8:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, dary Ducha świętego dla Marcina
18:00 † Kazimierz Skalski †† Zmarli z rodziny

Wtorek 21 Listopad 2023
8:00 † Krystyna Antosz – od uczestników pogrzebu
18:00 † Helena Franczuk 12 rocz. śm. † Konrad † Marianna – Franczuk †† Zmarli z rodzin Kozików, Dumów i Siringów

Środa 22 Listopad 2023
8:00 †† Zmarli Rodzice: † Bronisława † Leon †† Zmarli z rodziny i za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 † Julian Malec 10 rocz. śm.

Czwartek 23 Listopad 2023
8:00 † Antoni † Maryla – Pawłowscy o życie wieczne
18:00 † Dietrich Nadolny 32 rocz. śm.

Piątek 24 Listopad 2023
8:00 † Bronisława Jaworska – od uczestników pogrzebu
18:00 † Dietrich Nadolny 32 rocz. śm – od Małgorzaty Hęć z rodziną

Sobota 25 Listopad 2023
8:00 † Zdzisław Pichórz † Kazimiera † Leon – Gołębiewscy † Rozalia Marczeńska
18:00 W intencji Kolejarzy

Niedziela 26 Listopad 2023
8:00 † Puzyrko Daniel 23 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Stanisław Krupa  †† Zmarli Rodzice
10:30 † Janina Buczko 1 rocz. śm.
12:00 † Marian † Teresa – Paczuszyńscy † Kazimierz Drągowski
18:00 † Anna † Paulina † Paweł - Słowiński † Józefa(k) † Karolina † Mikołaj † Antoni † Jan - Starczewscy