Ogłoszenia parafialne – 12 listopad 2023

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada obchodzimy 15 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Bliski Wschód. Hasłem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: To jest zawsze nasz dom. Bliski Wschód to DOM dla tysięcy chrześcijan. Pomoc na miejscu to szansa, by tego DOMU nie porzucać. Prawo do pozostania zawsze będzie przed prawem do emigracji.
  • Dzisiaj II niedziela miesiąca ofiary zbierane na tace i składane indywidualnie przeznaczamy na prace remontowe w naszych kościołach.
  • Dziś także poświecenie nowego krzyża przydrożnego na Ostróżnie o godz. 1500. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w dzieło ustawienia tego znaku wiary mieszkańców.
 2. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych jeszcze dzisiaj i jutro 13 listopada o godz. 1715.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1800.
 4. W tym tygodniu zakończyły się prace przy likwidacji betonowej opaski oraz naprawie instalacji odprowadzającej wody opadowe z dachu kościoła. Bóg zapłać firmie Pana Mariusza Kosarczyna za podjęcie się trudnego zadania i sprawną realizację. Prace te są wstępem do głównych prac renowacyjnych przy naszym kościele.
 5. We wtorek od godz. 1130 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy, przy oczyszczaniu placu kościelnego z zalegających liści. Praca jest konieczna przed nadchodzącymi mrozami.
 6. We wtorek kancelaria parafialna, będzie czynna w godzinach od 1500 do 1600, ze względu na spowiedź przed sakramentem bierzmowania w Sulikowie, udzielanym w czwartek o godz. 1700.
 7. W dniach 11-18 listopada 2023 roku w diecezji legnickiej odbywa się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Relikwie pozostają w wyznaczonych parafiach cały dzień. W dniach od 14 do 16 listopada będą w rejonie bolesławiecko-zgorzeleckim, bliskim naszej parafii. Od 14 listopada w Nowogrodźcu i od 15 listopada od godz. 1800 w Zgorzelcu w parafii św. Józefa Robotnika. Zapraszamy do nawiedzenia, modlitwy przy relikwiach. W czwartek 16 listopada szczególne zaproszenie na różaniec w intencji rodzin o godz. 1100 i o 1200 na Mszę św. koncelebrowaną przez prezbiterów z sąsiednich dekanatów. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia kończąca peregrynację w Zgorzelcu. Dokładny plan peregrynacji w rejonie bolesławiecko-zgorzeleckim jest wywieszony w gablocie.
 8. Z końcem września skończył się program operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2021PLUS. Nasza parafia planuje przystąpić do nowego, o nazwie: Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (FEPŻ). Pomocą żywnościową w programie, mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z pomocy to: 1823,60 zł, dla osoby samotnie gospodarującej i 1410,00 zł, dla osoby w rodzinie. Osoby spełniające powyższe kryteria proszone są o zgłaszanie się odpowiednio do: MOPS Zawidów i GOPS Sulików, od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1100, z aktualnymi dokumentami o dochodach. Pomoc żywnościowa jest planowana w okresie grudzień/styczeń 2023 do października 2024.
 9. Kolejne spotkanie w ramach Kursu lektorskiego, organizowanego przy naszej parafii odbędzie się 25 listopada o godz. 900.
 10. Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu w dniu 23 listopada w godzinach 1700-1900 w Ośrodku Kultury w Zawidowie, planuje zorganizować debatę społeczną pn. „ŚWIADOMY SENIOR – porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”, na której zostaną poruszone problemy zdiagnozowanych zagrożeń oraz oczekiwań społecznych. Zapraszają organizatorzy.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • w piątek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska, córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
  • w sobotę, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
 12. Jest do zabrania prasa katolicka,: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i karta z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 13 Listopad 2023
8:00 † Zygmunt Ćwikła – od uczestników pogrzebu
18:00 † Genowefa Kowalewska 1 rocz. śm.

Wtorek 14 Listopad 2023
8:00 † Irena Nosal – od uczestników pogrzebu
18:00 † Michał † Maria † Kazimierz – Urban † Tadeusz Nieckarz

Środa 15 Listopad 2023
8:00 † Tadeusz Szuciński 10 rocz. śm.
18:00 † Elżbieta Orłowska †† Zmarłe Rodzeństwo i Rodzice

Czwartek 16 Listopad 2023
8:00 † Stanisław Moskal – o dar nieba
18:00 W intencji Leokadii Różańskiej z okazji urodzin i imienin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

Piątek 17 Listopad 2023
8:00 O Boże światło, Dary Ducha Świętego i uzdrowienie duszy i ciała dla Danuty
18:00 W intencji Elżbiety o dar Bożego Błogosławieństwa i zdrowie.

Sobota 18 Listopad 2023
8:00 † Wiesław Góral – od uczestników pogrzebu
18:00 † Helena Miszkiewicz † Krystyna Miszkiewicz

Niedziela 19 Listopad 2023
8:00 † Helena Stróżyńska 19 rocz. śm. † Michał Stróżyński † Emilia Jamróg † Genowefa Wójcik † Łukasz †† Zmarli z rodziny
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Barbara Ostapiuk
10:30 W intencji Bogusławy z okazji urodzin
12:00 † Władysław Krupko 3 rocz. śm.
18:00 † Edward Delega † Marcin Delega