Ogłoszenia parafialne – 31 Maj 2020

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od poniedziałku rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych wieczornych.
 3. W poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. W środę gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy, którą prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi w piątek o godz. 1700.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej.
 8. Za tydzień niedziela Trójcy Przenajświętszej i pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: „Aby ci, którzy cierpią, odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Pana Jezusa”.
 9. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych. Jeśli ktoś chce odwołać wizytę prosimy o kontakt telefoniczny lub zgłosić po Mszach Świętych w zakrystii.
 10. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 1900.
 11. Dziękujmy za dostarczenie brzózek oraz za ustrojenie nimi naszej świątyni Panu Markowi i Pani Elżbiecie Hutniczak. Dziękujmy Panu Mieczysławowi Urban za wykoszenie trawy wokół kościoła i w ogrodzie parafialnym.
 12. W aktualnym rozporządzeniu Rady Ministrów został zniesiony limit uczestników liturgii. Biskup Legnicki odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Obowiązuję ona na ternie diecezji legnickiej tylko tych, którzy mają objawy koronawirusa – gorączka, kaszel, duszności. Zapraszamy do pełnego osobistego uczestnictwa w naszym kościele. Podczas Mszy Świętej obowiązkowo jednak zakrywamy usta i nos (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty.
 13. Dzisiaj ostatnia transmisja na żywo Mszy Świętej z naszego kościoła na platformie youtuba. Serdecznie dziękujmy Panu Mariuszowi Zienkiewiczowi.
 14. Kancelaria parafialna wraca do stałych godzin urzędowania we wtorki i piątki od godz. 1600 do godz. 1700.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo „Niedziela” „Gość” oraz kartkę z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 1 Czerwiec 2020
8:00 † ks. Stanisław † Adolf † Maria † Stanisława (k) † Anastazja † Aleksander † Maria † Jan †† z rodziny Socha
18:00 † Stanisław Stecyk – intencja od wujka Janka i Grażyny Koniuszewskich z rodziną
    
Wtorek 2 Czerwiec 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 Intencja wolna

Środa 3 Czerwiec 2020
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Czesława z okazji 58 rocznicy urodzin
18:00 † Beata Borowska
    
Czwartek 4 Czerwiec 2020
8:00 † Beata Borowska – 3 r.śm.
18:00 †† z rodziny Turlej i Machni

Piątek 5 Czerwiec 2020
8:00 † Edmund Stacewicz – 29 r.śm. – intencja od córki Reginy
18:00 † Janina Pająk – 2 r.śm. †† z rodziny Mistarz i Osipacz † Lech Grabowski † Jan

Sobota 6 Czerwiec 2020
8:00 † Bogusław Wołodkowicz – 1 r.śm. † Bartosz † Bronisław † Zofia Wołodkowicz † Leon † Leokadia Limanowscy † Stanisław † Zygmunt † Wacław † Anna Stanulewicz
18:00 † Wincentyna Baran

Niedziela 7 Czerwiec 2020
8:00 † Bolesław † Helena † Jan Świło † Katarzyna † Stanisław Joć
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Danuta Naplocha – 3 r.śm. – intencja od Hejnów i Majewskich
12:00 † Irena † Kazimierz Bielscy
18:00 † Czesława Daniszewska (k) – 7 r.śm. † Władysław Daniszewski – 28 r.śm. † Stanisław Kocemba †† rodzice †† rodzeństwo