Ogłoszenia parafialne – 17 Maj 2020

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Radujemy się też 100 rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. Msza Święta ku czci św. Jana Pawła II będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 1800.
  2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (Dni Krzyżowe). Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  3. W środę naszym parafialnym zwyczajem gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w tym miesiącu połączonej z Litanią Loretańską oraz Mszy Świętej. Przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy w tych dniach o urodzaje i za głodujących na świecie.
  4. W naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W aktualnym rozporządzeniu Rady Ministrów w naszej świątyni podczas liturgii, po przeliczeniu powierzchni może jednocześnie przebywać 45 osób, nie licząc kapłana i usługujących. Podczas Mszy Świętej obowiązkowo zakrywamy usta i nos (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty podczas liturgii.
  7. Transmisje na żywo Mszy Świętych z naszego kościoła na platformie youtuba dzisiaj o godz. 1030 oraz w niedzielę za tydzień o godz. 1030.
  8. Kancelaria parafialna do ustania epidemii zamknięta. W sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny.
  9. Zapraszamy po odbiór kolejnej partii produktów żywnościowych Programu Pomocowego FEAD w sobotę od godz. 1100 do 1400.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo „Niedziela” „Gość” „Mały Gość” oraz kartkę z ogłoszeniami.

Poniedziałek 18 Maj 2020
8:00 † Lesław Nowak
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 3 r.śm.

Wtorek 19 Maj 2020
8:00 † Stanisław Stecyk – w miesiąc po pogrzebie, intencja od rodziny
18:00 † Andrzej † Franciszek Źrałka

Środa 20 Maj 2020