Ogłoszenia parafialne – 9 Luty 2020

1. Dzisiaj przypada II Niedziela miesiąca. Rada Parafialna zbiera ofiary na prace remontowe przy naszym kościele. Dziękujmy wszystkim ofiarodawcom.
    • w poniedziałekśw. Scholastyki († 542), dziewicy, siostry św. Benedykta
    • w wtorek- Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 1800 będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
    • w piątek święto św. Cyryla (827-869), mnicha, i św. Metodego (815-885), biskupa, patronów Europy oraz św. Walentego (III wiek), biskupa i męczennika, orędownika podczas ciężkich chorób psychicznych, czczonego również jako patrona zakochanych
    • Msze Święte wieczorne codziennie o godz. 1800. Msze Święte poranne w tym tygodniu w piątek i sobotę o godz. 800.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy na Mszach Świętych wieczornych.
  4. Kancelaria Parafialna w trakcie ferii zimowych tylko w piątki od godz. 1600 do godz. 1700.
  5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zbiórka dla Liturgicznej Służby. Dotyczy: organizacji wycieczki w góry na Samotnie. Zachęcamy do zapisywania również rodziców i rodzeństwa ministrantów. Wyjazd w sobotę o godz. 900.
  6. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie Balu Parafialnego, naszej Radzie Parafialnej, wszystkim uczestnikom, Organiście Panu Dariuszowi, wszystkim, którzy zaangażowali się
    w przygotowania.
  7. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
  8. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.
  9. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 10 Luty 2020
18:00 † Bronisław Pajda †† rodzice z obu stron † Wojciech † Rozalia † Jan † Ludwika (k)

Wtorek 11 Luty 2020
18:00 † Eugeniusz Kartuszewski – 9 r.śm. †† rodzice † Jan † Helena

Środa 12 Luty 2020
18:00 † Józefa (k) † Kazimierz Łamasz † Joachim Kowalczyk

Czwartek 13 Luty 2020
18:00 † Zygmunt Fic – intencja od sąsiadów

Piątek 14 Luty 2020
8:00 † Mikołaj Borowski – 29 r.sm. †† jego rodzice
18:00 † Stanisław Goławski – 5 r.śm. †† z rodziny Goławskich † Rozalia † Grzegorz † Wojciech † Maria Nizicka † Antoni

Sobota 15 Luty 2020
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Tadeusza Majewskiego z okazji 80 rocznicy urodzin i dla Michała z okazji rocznicy urodzin
18:00 † Stanisław Kmieć †† z rodziny Sycz, Olchowy i Sowala

Niedziela 16 Luty 2020
8:00 † Elżbieta Orłowska – 5 r.śm.
10:30 † Kazimiera (k) † Jan Uryga † Aniela † Jolanta † Antoni Przekop † Andrzej Ziółkowski † Józef Marek † Halina Żygadło
12:00 † Marianna Kaczmarek – 1 r.śm.
18:00 † Elżbieta Zawada – 25 r.śm. † Marta † Ignac Kolbuch