Ogłoszenia parafialne – 2 Luty 2020

1. Dzisiaj przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto to te jest pamiątką przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni Jerozolimskiej. Na Mszach Świętych błogosławienie gromnic.
    Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 1030  dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i Spowiedzi św. otrzymają swoją świecę komunijną.
    Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą ofiarą do puszek wspieramy utrzymanie zakonów.
    Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy na Mszach Świętych wieczornych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 1730 modlitwa do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. od godz. 1700.
  4. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
    • w poniedziałek - św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Po Mszy Świętej wieczornej modlitwa i błogosławieństwo o zachowanie od chorób gardła
    • w środę wsp. św. Agaty (ok. 235-251), dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii, patronki kobiet karmiących i w chorobach piersi. Na Mszy Świętej wieczornej poświęcenie chleba
    • w czwartek wsp. św. Pawła Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwszych męczenników na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowanych w Nagasaki w Japonii
  6. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Rada Parafialna zbiera ofiary na prace remontowe przy naszym kościele.
  7. W najbliższą sobotę o godz. 2000 początek VIII Balu Parafialnego.
  8. Dziękujemy bardzo serdecznie mężczyznom i ministrantom za pomoc przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej. Dziękujmy Pani Bogusławie Urban za przygotowanie naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękujmy Panu Zbigniewowi Rogackiemu za ofiarowanie nowej taczki.
  9. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
  10. Ministranci składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary podczas kolędy, które w całości zostały podzielone między chłopców. Dziękujmy także za ofiary składane przy nabywaniu sianka wigilijnego, kadzidła i kredy. Dochód wyniósł 1.605 zł, 3 Euro i 20 Koron i zostanie przeznaczony na wycieczkę podczas ferii.
  11. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 3 Luty 2020
8:00 † Grzegorz Jaworski
18:00 † Olga Koniuszewska – 3 r.śm.

Wtorek 4 Luty 2020
8:00    Intencja wolna
18:00 W intencji Michała dziękczynno-błagalna z prośbą o dalsze łaski

Środa 5 Luty 2020
8:00 † Józef † Maria Walkosz † Anna Borodacz † Beata Borowska
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Przekop z okazji rocznicy urodzin i imienin

Czwartek 6 Luty 2020
8:00    intencja wolna
18:00 † Modesta † Aleksander Goza † Mirosław Szafrański
O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Szafrańskich i Ziomków

Piątek 7 Luty 2020
8:00 † Daniela Zeler (k) 2 r.śm.
18:00 † Andrzej Zajdler – 2 r.śm.

Sobota 8 Luty 2020
8:00 † Leokadia Maczan – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Anny i Damiana z okazji 17 rocznicy  ślubu oraz dla ich dzieci

Niedziela 9 Luty 2020