Ogłoszenia parafialne – 29 Grudzień 2019

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo.
  2. We wtorek wspominamy św. Sylwestra, papieża i kończymy Rok Kalendarzowy 2019. Podczas nabożeństwa i Mszy Świętej wieczornej ze śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy o godz. 1600 będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
  3. We środę 1 Stycznia rozpoczynamy Nowy Rok 2020. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  4. W kalendarzu liturgicznym w czwartek wspominamy św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 1630 i o godz. 1700 Msza Święta. W sobotę po Mszy Świętej porannej modlitwa różańcowa.
  6. Ze względu na wizytę duszpasterską Msze Święte w Styczniu w tygodniu wyłącznie o godz. 800. Wyjątkowo Msza Święta w najbliższy piątek o godz. 1700 z racji pierwszego piątku miesiąca. W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny do południa.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych. O 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: „Aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość w świecie”.
  8. Zbiórka Ministrantów w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Podział dyżurów podczas wizyty duszpasterskiej.
  9. Serdecznie dziękujmy za pomoc przy dekoracjach świątecznych. Dziękujmy Panom i młodzieży męskiej (w tym ministrantom) za zbudowanie szopki w kościele i na placu przy kościele. Dziękujmy młodzieży i dzieciom za przystrojenie choinek w kościele. Bardzo serdecznie dziękujmy Państwu Konopskim za użyczenie swoich zwierząt do szopki w pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego.
  10. W niedzielę 5 Stycznia zapraszamy na spotkanie opłatkowe Parafialne Koło Caritas i Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszej Eucharystii, po Mszy Świętej wieczornej.
  11. Opłatek dla Rady Parafialnej 6 Stycznia po Mszy Świętej wieczornej.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
02.01 – czwartek - Konopnickiej 1 – 17 (od godz. 1515)
03.01 – piątek - Konopnickiej 19 – 33 (od godz. 1515)
04.01 – sobota – Miedziana, Łowin i Wielichów (od godz. 900)

U progu nowego roku kalendarzowego 2020 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego.
Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin,
dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem
prawdziwie błogosławionym.

Poniedziałek 30 Grudzień 2019
8:00 † Bolesław Dybich †† rodzice z obu stron
17:00 † Eugeniusz Różański – 26 r.śm.

Wtorek 31 Grudzień 2019
8:00 † Jacek Staszewski – intencja od współpracowników
16:00 Pro populo

Środa 1 Styczeń 2019
8:00 † Stanisława Seniuk – 10 r.śm. † Jan † Janusz
10:30 Rez.
12:00 W intencji rodziny Ks. Daniela
18:00 † Mieczysław † Anna † Mieczysław † Jan † Irena † Stanisław Michalscy † Andrzej Rokicki † Janina † Józef † Leon Martynów

Czwartek 2 Styczeń 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla wnuczek Antoniny, Zofii, Aleksandra

Piątek 3 Styczeń 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mariana Benedyk
18:00 † Stanisława Pajfer

Sobota 4 Styczeń 2019
1) O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla dzieci z rodzinami dla Anny, Bartłomieja, Jakuba i Urszuli oraz dla Wiesława i wnuczek Antoniny, Zofii i Aleksandra
2) † Cezary Zawadzki – intencja od uczestników pogrzebu

Niedziela 5 Styczeń 2019
8:00 † Jadwiga † Ignacy Samujło
10:30 † Zdzisław Końżyński – 10 r.śm.
1) † Zbigniew Kaczmarski – 4 r.śm.
2) † Michał Ciunel † Tadeusz † Zuzanna † Józef Ciunel † Aleksandra † Wacław Kuczynko
18:00 † Leon – 30 r.śm. † Janina Rogaccy † Irena † Adam † Ryszard Gracjasz