Ogłoszenia parafialne – 22 Grudzień 2019

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. W naszej Parafii trwają Rekolekcje Adwentowe. Ofiary zbierane w niedzielę na tace to nasze podziękowanie dla Rekolekcjonisty ks. Grzegorza Basary za trud głoszenia Rekolekcji.
  2. We wtorek Wigilia Święta Uroczystości Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy Świętej porannej. W tym dniu w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
    Msze Święte Pasterskie: w Miedzianej o godz. 2200, w Zawidowie o godz. 2400.
    Ofiary zbierane podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  3. W Środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 800, (915 w Miedzianej), 1030 i 1200. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
  4. W czwartek 26 grudnia - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia wsp. św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu jest przeznaczona na KUL i WSD w Legnicy.
  5. W piątek 27 grudnia wspominamy św. Jana Apostoła. Na Mszy Świętej o godz. 1700 błogosławienie wina. Zapraszamy do przynoszenia własnych wyrobów.
  6. W sobotę 28 grudnia wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Uroczyste błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej wieczornej.
  7. Za tydzień w niedzielę 29 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo.
  8. Jutro ostatnimi roratami o godz. 1700 zakończymy czas adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dziękujmy dzieciom za uczestnictwo w Mszach Świętych Roratnych oraz piękne serca pełne dobrych uczynków i za lampiony. Dziękujmy ministrantom, młodzieży i dorosłym za wspólną modlitwę. Dziękujmy za obecność podczas rekolekcji adwentowych oraz Paniom z koła Caritas za pomoc na plebani przy posiłkach dla księży z dekanatu. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Zimnym ze Starego Zawidowa oraz Państwu Konachowiczicz za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękujmy za materiał do budowania szopki Panu Zbigniewowi Aniśkiewicz i Państwu Warchoł. Dziękujmy Panom: Markowi Hutniczakowi i Krzysztofowi Kmieć za zamontowanie choinek w kościele. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek o godz. 900 do budowania szopki w kościele oraz zapraszamy młodzież do dekoracji choinek o godz. 1100.
  9. W tym tygodniu Kancelaria parafialna nieczynna.
  10. Wizytę duszpasterską rozpocznie się po nowym roku.
  11. Są do nabycia nowe kalendarze parafialne w cenie minimalnej 3 zł (taki jest koszt produkcji). Bardzo prosimy aby rozeszły się wszystkie. Opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii albo w kancelarii. Ministranci rozprowadzają sianko wigilijne.
  12. Są do nabycia gazety: „Niedziela” z kolędami Golec Orkiestra” – 10zł, „Gość” – 10 zł oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 23 Grudzień 2019
8:00 † Maria † Józef † Józef Pawłowscy † Stanisława (k) † Bronisław Konachowicz † Jadwiga Hardziewicz
17:00 † Tadeusz Legeżyński †† z rodziny

Wtorek 24 Grudzień 2019