Ogłoszenia parafialne – 3 Listopad 2019

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030.
    Papieska intencja modlitewna: Za Bliski Wschód o ducha dialogu religijnego i pojednania.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
    • w poniedziałek – wsp. św. Karola Boromeusza
    • w sobotęRocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - katedry biskupa Rzymu
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.
  4. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej.
  5. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę oraz składane indywidualnie w domu katechetycznym przeznaczone będą na prace remontowe przy naszym kościele.
  6. W miniony czwartek, w wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych odbył się „Bal Wszystkich Świętych”, organizowany w domu katechetycznym przy naszym kościele. Serdecznie dziękujmy wszystkim dzieciom i młodzieży, rodzicom oraz babciom i dziadkom za obecność i piękne świadectwo umiłowania Pana Boga i naszych świętych Patronów. W szczególny sposób pragniemy podziękować Parafialnemu Klubowi Józek i paniom opiekunkom oraz naszym paniom nauczycielkom i katechetkom. Dziękujmy wszystkim ofiarodawcom ciast ciasteczek i rogalików. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za organizację. Dziękujmy młodzieży za pomoc przy stanowiskach gastronomicznych. W Balu Wszystkich Świętych wzięło udział około 150 osób, dzieci w wieku od 45cm wzrostu wysokości do największego aniołka. Na stronie parafialnej będzie foto-relacja.
  7. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniam
  8. Są wolne intencje we wtorek, środę i czwartek.
  9. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie do 13 listopada przed Mszą Świętą o godz. 1715 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii. Kartki wypominkowe wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są także do pobrania i wydrukowania ze strony parafialnej.

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715

Poniedziałek (04.11) - Wrociszów Górny, Wrociszów Dolny, Skrzydlice, Wilka, Ostróżno, Ksawerów
Wtorek (05.11) – Strzelecka, Szeroka, Szkolna, Warszawska, Spokojna, Kolejowa, Dworcowa, Żeromskiego, Wierzbowa, Wesoła
Środa (06.11) – Budowlanych, Słoneczna, Parkowa, Puławskiego, Okrzei
Czwartek (07.11) – Zgorzelecka
Piątek (08.11) – Nadleśna, Moniuszki, Młynarska, Grunwaldzka, Mickiewicza, Lubańska, Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Tuwima, Herberta, Szymborskiej
Sobota (09.11) – Niepodległości, Skłodowskiej, Dębowa, Bukowa, Jana Pawła II,
Niedziela (10.11) – Plac Zwycięstwa, Ogińskiego, Ogrodowa, Norwida, Niecała, Tęczowa, Cicha, Cmentarna, Kopernika, Lubelska

Poniedziałek 4 Listopad 2019
8:00 W intencji córki Amelii o wyproszenie łask Bożych i o dary Ducha Świętego
18:00 † Michał – 3 r.śm.  Henryka (k) – 22 r.śm. Aleksandrowicz

Wtorek 5 Listopad 2019
18:00 † Teresa † Izydor † Józef † Tadeusz †† z rodziny Pipczyńskich

Środa 6 Listopad 2019
18:00 † Anna † Jerzy Minauto † Zofia Limanowska †† z rodziny Sidwa, Bohdanowicz i Markowskich

Czwartek 7 Listopad 2019
18:00 † Jan Szczygielski – 3 r.śm. † Helena Szczygielska

Piątek 8 Listopad 2019
8:00 † Krystyna Kamińska – 10 r.śm. † Kazimierz Pilarski
18:00 †Jan Kosarczyn

Sobota 9 Listopad 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Zofii Kuszaj z okazji urodzin
18:00 W intencji Zofii Kuszaj w 84 rocz urodzin od dzieci, wnuków i prawnuków

Niedziela 10 Listopad 2019
1) † Daniel Puzyrko – 19 r.śm.
2) † Julian Malec – 6 r.śm.
10:30    † Stanisław Kocemba † Czesława (k) Daniszewska † Władysław † Piotr Zabłotny
12:00 † Bronisława (k) – 3 r.śm. † Wacław Żerko † Maria † Adam Szczygielscy † Waleria † Józef Żerko
18:00 † Józef Gajdzis – 1 r.śm. †† rodzice †† rodzeństwo z obu stron