Ogłoszenia parafialne – 27 Październik 2019

1. Kończymy przeżywany w Kościele Tydzień Misyjny. Dzisiaj zbiórka ofiar na wsparcie misji odbędzie się na Sumie.
  2. Dziękujmy za ofiary na prace remontowe. Na ten cel w minioną niedzielę uzbieraliśmy 5.080 zł (taca – 3.850 zł i ofiary indywidualne 1.230 zł).
  3. Spotkanie dla Liturgicznej Służby w środę o godz. 1845
  4. W czwartek o godz. 1600, w wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”, organizowany w domu katechetycznym przy naszym kościele. Zachęcamy rodziców do zapoznawania dzieci z życiorysami świętych i przygotowania strojów. Dla wszystkich zostanie przygotowana piękna zabawa: muzyka i zabawa dyskotekowa w chmurze i kolorowym oświetleniu, wata cukrowa, fontanna czekoladowa, ciasta naszych gospodyń miejskich i wiejskich (o co też bardzo prosimy). Ponad to nocny pokaz baniek mydlanych i zimnych ogni. Po wspólnej zabawie przejdziemy w orszaku wszystkich świętych na ostatni w tym roku wspólny różaniec o godz. 1730. Zapraszamy dzieci z wyklejonymi planszami.
  5. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte w naszej Parafii będą sprawowane według następującego porządku: o 800, 915 (w Miedzianej), 1030 i o godz. 1300 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Nie ma w tym dniu Mszy Świętej wieczornej. Ofiary zbierane do puszek podczas Mszy Świętej i procesji na cmentarzu są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej.
  6. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  7. W sobotę, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Święte o godz. 900 i 1800. Niech pamięć ta będzie wyrazem naszej wiary i wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane.
    Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych od 2 do 13 listopada o godz. 1715. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są także do pobrania i wydrukowania ze strony parafialnej: pdf i doc. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej. Prosimy podać dokładny adres na kartkach wypominkowych. Na kartkach podane są aktualne terminy spotkania modlitewnego.
  8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 1730.
  9. W sobotę jako pierwszą miesiąca modlitwa Różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec po Mszy Świętej porannej.
  10. Odwiedziny chorych za dwa tygodnie w piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej.
  11. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna: Za Bliski Wschód o ducha dialogu religijnego i pojednania.
  12. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie praktyk religijnych. W naszej Parafii uczestniczyło w Mszach Świętych 734 osób (13,3 %). Do komunii się przystąpiło 418 osób.
  13. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniam

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715

sobotę (2.11) - Wilcza, Szybów, Osiedle, Partyzantów, Kościuszki, 1 Maja
piątek (3.11) - Starozawidowska, Stary Zawidów, Wielichów

Poniedziałek 28 Październik 2019
8:00 † Bogdan † Zygfryd Ostrowscy
18:00 † Franciszek † Aniela Temporale † Władysław † Bronisława (k) Nowiccy † Agnieszka Węgrzyn

Wtorek 29 Październik 2019
8:00 † Andrzej Mainka – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Krystyna Buszta – 22 r.śm.

Środa 30 Październik 2019
8:00 † Sabina Mrowińska – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Weronika Piotrowicz – 20 r.śm. † Anatol Kostek

Czwartek 31 Październik 2019