Ogłoszenia parafialne – 21 Kwiecień 2024

  1. Dzisiejsza Niedziela - IV Niedziela Wielkanocna, jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w modlitwie o potrzebie wciąż nowych powołań. Potrzeba tych, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  2. We wtorek, 23 kwietnia, przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o godz. 800 i 1800.
  3. W środę, 24 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
    • Próba dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. w tym tygodniu w środę 24 kwietnia o godz. 1630.
  4. W czwartek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. W liturgiczne wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Marka, zanoszone są modlitwy błagalne o dobre urodzaje zapewniające dostatek chleba powszedniego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800, do modlitwy za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont naszego kościoła. Rada Parafialna zebrała 4907 zł ofiar na tace i 540 zł ofiar indywidualnych. Razem 5447 zł. Bóg zapłać.
  6. Dnia 11 maja (sobota) o godz. 1100 w Katedrze legnickiej, odbędzie się Msza św. z udzieleniem święceń diakonatu. Organizujemy parafialny wyjazd na to diecezjalne wydarzenie. Zapisy w zakrystii u ks. Przemysława. Prosimy o przygotowanie numeru PESEL, koszt zależny od ilości zapisanych osób.
  7. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny - Historia Kościoła” z tematem numeru o Matce Bożej i kartka z ogłoszeniami.
  8. W ostatnim czasie - odeszli do wieczności śp. nasi parafianie: †Wanda Kozłowska, †Nadzieja Senetra, †Danuta Szpejewska, †Julian Kot, †Witold Wasielewski, †Genowefa Winnicka. Wypraszajmy dla nich łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Poniedziałek 22 Kwiecień 2024
8:00 † Nadzieja Senetra – od rodziny Krawczyk z lubelskiego
18:00 † Bronisława(k) Bohdanowicz 6 rocz. śm. † Czesław † Antonina – Bohdanowicz

Wtorek 23 Kwiecień 2024
8:00 Za rodzinę, zdrowie, wiarę i pomyślność w służbie ludziom dla wnuka Kamila Nieckarza – intencja od Babci
18:00 † Lilia Żyluk-Żułkowska † Wiesława(k) Szpunt † Władysława(k) † Franciszek -Pietraszewscy

Środa 24 Kwiecień 2024
8:00 † Danuta Szpejewska - od uczestników pogrzebu
18:00 † Barbara Kulwicka  † Ewa Śmigiel

Czwartek 25 Kwiecień 2024
8:00 O łaskę zdrowia dla Reginy Januszkiewicz – od koleżanek z „Jarzębiny”
18:00 † Józef † Katarzyna † Emilia † Antoni † Jan Poźniak † Maria Soroka

Piątek 26 Kwiecień 2024
8:00 O łaskę zdrowia dla Elżbiety
18:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, Dary Ducha św. dla Martyny z okazji 15 rocznicy urodzin oraz dla Gabriela i Miłosza

Sobota 27 Kwiecień 2024
8:00 † Za zmarłych z rodziny Jakubiszyn
18:00 † Józefa(k) Michalska † Henryk Stankiewicz w rocznicę śmierci

Niedziela 28 Kwiecień 2024
8:00 † Krystyna † Stanisław - Kmieć
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Krystyna Gąsior  † Roman Chaciński
10:30 † Eleonora † Władysław – Pilichiewicz
12:00 † Jan Kowalewski 29 rocz. śm.
18:00 † Anna † Stefan  †† Zmarłe Rodzeństwo z rodziny Dębickich