Ogłoszenia parafialne – 24 Marzec 2024

 1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Kościół wspomina dzisiaj uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św.  
  • Na Mszy św. o 1030 poświęcenie palm i procesja z palmami od krzyża misyjnego do świątyni. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
  • Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700.
 2. W Wielki Poniedziałek o godz. 1600 zbiórka Służby Liturgicznej, zapraszamy na zbiórkę także wszystkich, pragnących pomóc w liturgii Triduum Paschalnego.
 3. W Wielką Środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 4. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc.
 5. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 1800. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji – „ciemnicy”. Adoracja będzie trwała do godz. 2000. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na rzecz ubogich, którymi opiekuje się w naszej parafii Zespół Caritas.
 6. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od godz. 1200. O godz. 1500 Droga Krzyżowa. Nabożeństwo Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 1800., na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do Ołtarza Grobu Pańskiego, przy którym będzie trwała adoracja do godz. 2100.  Ofiary składane tego dnia podczas adoracji przeznaczamy na zachowanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Przy adoracji można także będzie otrzymać przygotowane przez mieszkańców Betlejem pamiątkowe krzyżyki z drzewa oliwnego. W dobie wojny, najważniejsze miejsca w Ziemi Świętej są szczególnie zagrożone a jej mieszkańcom zagraża głód a nawet utrata życia. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Rozpoczynamy tego dnia nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 7. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 900 do godz. 1300 i od godz. 1600 do godz. 2000. (Przerwa na przygotowanie świątyni od 1300 do 1600). Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu i posprzątaniu świątyni, na wieczorną liturgię Wigilii Paschalnej. Wszystkich zachęcamy do czuwania modlitewnego przy Ołtarzu Adoracji i grobie Pańskim, w piątek i sobotę.
 8. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w Zawidowie o godz.: 900, 1000, 1100, 1200.
  Na wioskach: Ostróżno 900; ul. Kolejowa 910; Wilka 920; Osiedle 930; Ksawerów 940; Wrociszów Dolny (obok Krzyża) 1000; Wrociszów Górny 1015; Skrzydlice (świetlica) 1025; Wielichów 1035; kościół w Miedzianej 1045; Stary Zawidów (świetlica) 1100.
  W Skrzydlicach przy tej okazji zostanie poświęcony obelisk, upamiętniający przybyłych na nasze ziemie pierwszych mieszkańców, repatriantów ze wschodu.
 9. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 2000. Zabierzmy na nią świece. Na zakończenie liturgii wyruszymy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy Braci Strażaków do podjęcia warty honorowej przy Grobie Pańskim i przygotowanie ogniska na Wielką Sobotę oraz pomoc w procesji rezurekcyjnej.
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania: Msze Święte o godz. 800, 915 w Miedzianej, 1030 i 1200. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
 11. W Poniedziałek Wielkanocny: Msze Święte w niedzielnym porządku. W tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby KUL i Seminarium Legnickiego.
 12. Bóg zapłać za pomoc w uprzątnięciu placu wokół kościoła i ogrodu parafialnego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by przygotować otoczenie kościoła przed świętami. Panu Mariuszowi Michalskiemu szczególne Bóg zapłać, za transport ziemi pod odnowienie trawnika, zniszczonego przez prace wykonywane przy kościele. Niech im wszystkim Bóg błogosławi za dobro.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont naszej świątyni. Zebrano 5419 zł (1050 zł ofiar indywidualnych i 4369 zł złożonych na tace).
 14. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia świece wielkanocne. Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Wielki Poniedziałek 25 Marzec 2024
8:00 † Henryk Bogdanowicz – od uczestników pogrzebu
18:00 † Eugenia Ćwikła 1 rocz. śm.

Wielki Wtorek 26 Marzec 2024
8:00 † Jan Starzycki – od brata Zdzisława z rodziną
18:00 W intencji Barbary Legeżyńskiej w 75 rocznicę urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo

Wielka Środa 27 Marzec 2024
8:00 † Henryk Borowski 30 rocz. śm. †† Zmarli jego Rodzice
18:00 † Zofia Kuszaj 1 rocz. śm. – od dzieci z rodzinami

Wielki Czwartek 28 Marzec 2024
18:00 Na pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa w intencji Ks. Zbigniewa i Ks. Przemysława, o Boże błogosławieństwo,
Dary Ducha Świętego i zdrowie oraz o nowe powołania do kapłaństwa – intencja od Żywego Różańca i Zespołu Caritas.

Wielki Piątek 29 Marzec 2024
15:00 Droga Krzyżowa
18:00 Liturgia Męki Pańskiej w Zawidowie

Wielka Sobota 30 Marzec 2024
20:00 Wigilia Paschalna w Zawidowie

Niedziela Zmartwychwstania 31 Marzec 2024
8:00 † Antoni † Grzegorz – Pilichiewicz
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Zmarli z rodziny Januszkiewicz
10:30 † Mirosław Kasiński † Helena † Michał – Woźniak †† Zmarli z rodziny
12:00 † Józef Płochocki 16 rocz. śm. † Krystyna Płochocka †† Zmarli z rodziny

Poniedziałek Wielkanocny 10 Kwiecień 2023
8:00 † Stanisław Kuczma 37 rocz. śm. † Maria Kuczma
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Hołuj
10:30 † Lidia Moroz z racji imienin oraz † Stanisław Moroz  i ich †† Zmarli Rodzice
12:00 † Franciszek † Zofia † Zygmunt † Anna † Jerzy  †† Zmarli z rodziny
18:00 † Roman † Emilia - Kosińscy