Ogłoszenia parafialne – 14 styczeń 2024

 1. Dziś druga niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, który rządzi niebem i ziemią,  aby wysłuchał łaskawie próśb swojego ludu i obdarzył nasze czasy swoim pokojem. (kolekta mszalna).
  • Dzisiejsza niedziela to także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
 2. 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim– czas ponownego odkrycia więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się w tajemnicę wiary katolickiej.
 3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kościół katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę Jezusa zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno” i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność.
 4. Zachęcamy do przekazania 1,5% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
 5. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 6. Zapraszamy na Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które odwiedzamy w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy parafian:
  • W poniedziałek 15 stycznia - mieszkających przy ul. Dworcowej, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowej.
  • We wtorek 16 stycznia – mieszkających przy ul. Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Herberta, Okrzei, Tuwima, Mickiewicza, Szymborskiej.
  • W środę 17 stycznia – mieszkańców: Starego Zawidowa.
  • W czwartek 18 stycznia – mieszkających przy ul. Broniewskiego.
  • W piątek 19 stycznia – mieszkających przy ul. Norwida, Kopernika, Dębowej, Bukowej, Partyzantów, Parkowej.
  • W sobotę 20 stycznia – mieszkających przy ul. Wierzbowej, Warszawskiej, Słonecznej, Spokojnej.
   Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700.
   Można nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
   Jednocześnie w ten sam dzień od godz. 1530, (w sobotę od 1100), według ogłoszonego porządku, odwiedzane są rodziny, które pragną zaprosić kapłana do swojego domu. Karty zaproszenia, są wyłożone obok czasopism, można je złożyć na tacę lub w zakrystii.
 7. W związku z zakończeniem kadencji naszej Rady Parafialnej, parafia przygotowuje się do wyboru nowego składu Rady. Bardzo prosimy aby w ciągu następnego tygodnia wraz z przyszłą niedzielą 21 stycznia, zgłaszać kandydatów na nowych członków Rady Parafialnej przy naszej parafii. Kandydatury składamy pisemnie do przygotowanej skrzynki wyborczej. Wybory odbędą się w niedzielę 28 stycznia.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.
 9. Burmistrz Miasta Zawidowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie i Ośrodek Kultury w Zawidowie zapraszają Mieszkańców Zawidowa, zwłaszcza osoby samotne, i z niepełnosprawnościami, na spotkanie noworoczne, które odbędzie się dzisiaj o godz. 1500, w Ośrodku Kultury w Zawidowie.

Poniedziałek 15 Styczeń 2024
8:00 † Elżbieta Marciniak w tydzień po pogrzebie – o zbawienie duszy
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Dworcowej, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowej.

Wtorek 16 Styczeń 2024
8:00    
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Herberta, Okrzei, Tuwima, Mickiewicza, Szymborskiej.

Środa 17 Styczeń 2024
8:00 † Michalina † Jan † Mieczysław † Katarzyna † Adam – Dunicz †† Zmarli z rodziny
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców: Starego Zawidowa

Czwartek 18 Styczeń 2024
8:00    
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Broniewskiego

Piątek 19 Styczeń 2024
8:00    
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Norwida, Kopernika, Dębowej, Bukowej, Partyzantów, Parkowej.

Sobota 20 Styczeń 2024
8:00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, Dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej dla Dominika Kuszaj z racji 18 rocznicy urodzin – od Babci i Dziadka
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Wierzbowej, Warszawskiej, Słonecznej, Spokojnej

Niedziela 21 Styczeń 2024
8:00 † Zofia † Jan Stachurski
9:15 Msza Święta w Miedzianej  
10:30 † Zofia † Michał – Ciunel
12:00 Rez. Sareło Radosław
18:00 † Kazimiera(k) Rynkiewicz 5 rocz. śm.