Ogłoszenia parafialne – 10 grudzień 2023

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Dzisiaj już po raz 24 obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Po Mszy Świętej na rzecz naszych braci i sióstr na Wschodzie poprzez ofiary do puszek.
  • Dzisiaj druga niedziela miesiąca ofiary zbierane na tace, przeznaczamy na cele remontowe. Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Zapraszamy na Msze Święte roratnie, codziennie o godz. 1700. Dzieci i młodzież z lampionami i serduszkami pełnymi dobrych uczynków zapraszamy na wspólną modlitwę. Są przewidziane nagrody, zostały przygotowane dla wszystkich obrazki i plansza adwentowa.
 3. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego trudnego czasu naszej historii, modląc się o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
 4. Trwają spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie, w tym tygodniu we wtorek Leśnej oraz w sobotę w Grabiszycach i Platerówce.
 5. Poświęcone opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
 6. Po Mszach Świętych można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Panie z Parafialnego Zespołu Caritas. Duże są w cenie: 20 zł, a małe: - 10 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Są także nasze parafialne świece – Jest również do nabycia nasz kalendarz parafialny na rok 2024 r. w cenie 10 zł.
 7. Rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych
 8. Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę 17 grudnia na Koncert Bożonarodzeniowy pn. „W świątecznym nastroju…” o godz. 16.00. W programie: Jasełka przedszkolaków, piosenki świąteczne i kolędy w wykonaniu dzieci, uczniów i zespołu Jarzębina, kiermasz potraw świątecznych i ozdób.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

 Poniedziałek 11 Grudzień 2023
10:00 † Jan Krok – o łaskę nieba – od Lucyny i Józefa Seniuk
17:00 † Ryszard

Wtorek 12 Grudzień 2023
8:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące
1700 † Julian † Zofia – Ciereszko †† Zmarli z rodziny

Środa 13 Grudzień 2023
8:00    
17:00 † Andrzej Szpejewski – od rodziny Kowhanów

Czwartek 14 Grudzień 2023
8:00    
17:00 † Maryla Szala  † Urszula

Piątek 15 Grudzień 2023
8:00    
17:00 † Daniela(k) Brzezińska 30 rocz. śm.

Sobota 16 Grudzień 2023
8:00 † Krystyna Antosz – od sąsiadów
1700 † Marianna Gąbka w rocznicę śmierci †† Zmarli z rodziny Gąbka

Niedziela 17 Grudzień 2023
8:00 † Kazimierz Czerwiński 13 rocz. śm. † Helena Czerwińska 6 rocz. śm.  
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Krystyna Żuk – od uczestników pogrzebu   
10:30 W intencji Patryka Stecyk w 10 rocz. urodzin – od rodziców
12:00 † Stanisław Miksza 17 rocz. śm.
18:00 † Lidia † Stanisław – Moroz i ich Rodzice † Seweryn Kieresiński i jego Rodzice