Ogłoszenia parafialne – 28 maj 2023

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy, aby Duch Święty nieustannie umacniał nas swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. W naszej Parafii przeżywamy I Komunię Świętą o godz. 1000. Otoczmy dzieci, rodziców
  i rodziców chrzestnych naszą modlitwą. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za piękne przygotowanie i przystrojenie świątyni. Bóg zapłać za dar ołtarza – nowe dębowe konfesjonały przenośne, które będą nam służyć podczas zbiorowych spowiedzi.
  Dzisiaj jeszcze nabożeństwo majowe dla dzieci o godz. 1600, z rozdaniem pamiątkowych obrazków, poświęceniem wszelkich pamiątek i ze zdjęciami. Dzieci przez cały tydzień będą przeżywać biały tydzień podczas nabożeństw i Mszy Świętych do piątku włącznie.
  • Grupa dzieci we wtorek 30 maja wyruszy na dziękczynną pielgrzymkę autokarową wraz
   z rodzinami i ks. Proboszczem na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 530 z naszego rynku. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wybrać się do tronu Matki Bożej. Trzeba się zdecydować już dzisiaj. Koszt to 100 zł/os. Zapisy w zakrystii.
  • W dzisiejszą niedzielę, 28 maja, przypada również 125 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego w Zawidowie, którego dokonano w roku 1898. Nieustannie dziękujemy Bogu za dar tego Domu Bożego w którym się gromadzimy, przyjmujemy sakramenty i doświadczamy żywej obecności Boga w Eucharystii. Polecajmy Bogu jego budowniczych i wszystkich, którzy dziś o niego dbają.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać orędownictwo Matki Zbawiciela. Od czwartku Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 1800.
 4. Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Maryja towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku jego istnienia. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 5. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i otaczane miłością i troską swoich rodziców.
  • W czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek Wspólnota Przenajdroższej Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec o godz. 1730.
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wyjątkowo od godz. 1730;
   spowiedź święta rozpocznie się od godz. 1700.
  • w pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa wynagradzająca, po Mszy Świętej porannej.
 7. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę po Mszach Świętych porannych.
 8. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci klas IV będą przeżywać swoją Rocznicę I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 1030.
  • Dzieci zapraszamy na próbę, liturgii w czwartek 1 czerwca, o godz. 1600.
  • Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 900.
 9. W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej. Zapraszamy do służby przy ołtarzu chłopców z klas III po przyjęciu I Komunii św., oraz dorosłych mężczyzn.
 10. Ks. Bartosz zaprasza w środę 31 maja około 1830, na spotkanie z panią przewodnik dla wszystkich wyjeżdżających do Włoch. Jest kilka wolnych miejsc.
 11. Parafialny Zespół Caritas, składa podziękowanie za ofiary złożone do puszek na planowany zakup specjalistycznego łóżka do opieki nad chorymi w stanie ciężkim i terminalnym. Zebrano 2794 zł 20 gr., 2€ i 100KČ. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” nowy kwartalnik „Magazyn” Niedzieli i kartka z ogłoszeniami, są przy wyjściu z kościoła.

Poniedziałek 29 Maj 2023
8:00 † Ewa Śmigiel – od uczestników pogrzebu
1800 † Tadeusz Górski 15 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Górskich i Falewicz

Wtorek 30 Maj 2023
8:00 † Filomena Walawender – od Marii i Adama  Brygoła z rodziną z rodziną  
18:00 † Bernard Bartyzel 35 rocz. śm.

Środa 31 Maj 2023
8:00 † Filomena Walawender
18:00 † Kazimierz Hunth

Czwartek 1 Czerwiec 2023
8:00 † Filomena Walawender – od chrześniaka Ireneusza z rodziną
18:00 † Tadeusz Humeniuk 7 rocz. śm. – od żony i wnuków z rodzinami

Piątek 2 Czerwiec 2023
8:00 † Zofia Kuszaj – od rodziny Śnieżków
18:00 † Zofia † Kazimierz – Sanoccy † Maria † Henryk - Popielarz
    
Sobota 3 Czerwiec 2023
8:00 † Ryszard
15:00 Msza św. ślubna  - Ewa i Patryk
17:00  Msza św. chrzcielna - Leon
18:00 † Dorota † Jan – Tkaczyk † Zofia † Jan - Stachurscy

Niedziela 4 Czerwiec 2023
8:00 † Helena † Bolesław † Jan – Świło † Stanisław † Katarzyna – Jodź
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Józef † Leokadia  - Przybylscy †† Zmarli z rodzin Przybylskich i Pawlak
10:30 Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej
12:00 † Władysław Sperczyński 14 rocz. śm.
18:00 † Danuta Naplocha 6 rocz. śm. – od rodzin Hejnów i Majewskich