Ogłoszenia parafialne – 9 kwiecień 2023

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samymi, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach życia oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
 2. Msze Święte dzisiaj o godz. 800, 915 w Miedzianej, 1030, 1200. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny: Msze Święte także w niedzielnym porządku. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby KUL i WSD w Legnicy.
 4. Bóg zapłać wszystkim, zaangażowanym w przygotowania liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Służbie Liturgicznej, Szafarzom Najświętszej Eucharystii, Pani kościelnej, Panu Organiście, młodzieży oraz rodzinom, które sprzątały i stroiły kościół, przygotowały Ołtarz Adoracji i Grób Pański. Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawidowa i Młodzieżowej Drużynie Straży dziękujemy za czuwanie przy Grobie Pańskim w piątek i sobotę. Osobne podziękowanie dla Pani Czesławy Rokickiej, Lili Ławnickiej oraz rodziny Hutniczak za wsparcie plebanii przed świętami. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 5. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę w Oktawie Wielkanocy, 15 kwietnia 2023 roku o godz. 10:00 w Katedrze legnickiej podczas sprawowanej uroczystej liturgii, Piotr Wawrzynek otrzyma sakrę biskupią. Na tę uroczystośćzaprasza wszystkich, duchownych i świeckich, Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski w imieniu Biskupa Nominata. Nowy biskup przybywa do nas z Wrocławia, aby głosić z mocą Słowo Boże i umacniać nasz Kościół lokalny łaskami płynącymi z celebrowanych sakramentów. Jak modli się Kościół podczas liturgii święceń biskupich: «Ojcze, który znasz tajemnice serca, udziel Twemu słudze, wybranemu przez Ciebie do godności episkopatu, łaski, aby pasł Twoją świętą owczarnię bez  zarzutu».
 7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 8. W przyszłą niedzielę także, o godz. 1500 - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
 9. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
  • Hajdas Sławomir, zam. Zawidów i Makowska Katarzyna, zam. Legnica. Zap. 3
  • Kurek Patryk, zam. Lubań i Dziemidowicz Ewa, zam. Lubań, Zap. 3
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek Wielkanocny 10 Kwiecień 2023
8:00 † Maria † Tomasz Sablińscy † Wanda † Wiktor – Ładyko, † Jerzy Wilk
9:15 Msza Święta w Miedzianej W intencji Mieczysława Hebda w 80 rocznicę urodzin
10:30 † Małgorzata Grabowska 22 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice † Krystian Łuczko 3 rocz. śm.
12:00 † Helena † Michał – Woźniak † Mirosław Kasiński
18:00 † Wojciech †† Zmarli z rodzin: Izydorczyk , Winnickich, Przyszlakowskich, Suchowskich

Wtorek 11 Kwiecień 2023
8:00 † Stanisław Knapik – od siostry Ewy Gacek z rodziną
18:00 † Zofia 18 rocz. śm. † Bolesław – Hutniczak † Wiktoria † Ludwik – Herlender †† Zmarli z rodziny

Środa 12 Kwiecień 2023
8:00 † Stanisław Knapik – od brata Marka Knapika z rodziną
18:00 W intencji Grażyny z racji urodzin o dar Bożego Błogosławieństwa i drowie oraz potrzebne łaski

Czwartek 13 Kwiecień 2023
8:00 † Janina Ullmann – od rodziny Grabek
18:00 † Henryk Wypiorczyk † Danuta Wypiorczyk †† Zmarli Rodzice z obu stron

Piątek 14 Kwiecień 2023
8:00 † Janina Ullmann – od sąsiadów z ulicy Skłodowskiej
18:00 † Teresa † Marian – Paczuszyńscy † Kazimierz Drągowski

Sobota 15 Kwiecień 2023
8:00 † Antoni Jaworski 10 miesiąc po śm.- od małżonki, córek z rodzinami
18:00 † Aleksander † Maria – Michalkiewicz †† Zmarli z rodzin Michalkiewicz i Juchnik  

Niedziela 16 Kwiecień 2024
8:00 † Ks. Alojzy Burzyński – od Różańca
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Waleria † Jan - Ostapiuk
10:30 † Eleonora Pilichiewicz † Władysław Pilichiewicz
12:00 Za ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu
18:00 † Kazimierz Ostrowski 13 rocz. śm.