Ogłoszenia parafialne – 26 marzec 2023

1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, od dziś zgodnie z tradycją, w kościołach zasłaniane są krzyże. Przypomina nam to o zbliżających się już dniach Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie Męki Zbawiciela pomaga podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  3. W czwartek, po Mszy św. wieczornej o 1830 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 900 i 1730. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W sobotę, 1 kwietnia, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami, po porannej Mszy św. Bartosz rozpocznie po godz. 1200. Prosimy jeszcze w tym tygodniu o zgłaszanie tych chorych, którzy pragnęliby przed świętami przystąpić do sakramentów św.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Przyszła niedziela to także Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy i wsłuchiwać się w opis Męki Pańskiej według św. Mateusza.
    • Mszę św. o 1030 rozpoczniemy na zewnątrz wraz z odczytaniem Ewangelii opisującej wjazd Chrystusa do Jerozolimy, poświęceniem palm i procesją z palmami od krzyża misyjnego do świątyni. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Zbawiciela.
    • Błogosławieństwo palm będzie także na każdej Mszy Świętej.
  8. W niedzielę 2 kwietnia o godz. 1920, z przystanku w Zawidowie odjedzie autobus do Zgorzelca na Marsz Wdzięczności za Jana Pawła II. Transport w obie strony 10 zł. Kontakt Mariola Wonner, tel. 518 600 132
  9. We wtorek i środę od godz. 1200 zapraszamy chętnych do pomocy w uprzątnięciu placu wokół kościoła przed świętami, po pracach przy nowym oświetleniu. Zależnie od pogody.
  10. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
    • Rożek Błażej, zam. Zawidów i Wiśniewska Marta, zam. Zawidów. Zap. 2
    • Hajdas Sławomir, zam. Zawidów i Makowska Katarzyna, zam. Legnica. Zap. 1
    • Kurek Patryk, zam. Lubań i Dziemidowicz Ewa, zam. Lubań, Zap. 1
  11. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, a także inne świece wielkanocne. Jest prasa katolicka, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, parafialne kalendarze oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 27 Marzec 2023
8:00 † Stanisław Knapik – od siostry Barbary Nalepko z rodziną
18:00 † Kazimierz Humeniuk 7 rocz. śm.

Wtorek 28 Marzec 2023
8:00 † Stanisław Knapik – od siostrzenicy Lucyny Lipko z rodziną
18:00 † Aleksander Miszkiewicz 27 rocz. śm. † Wincenty Miszkiewicz

Środa 29 Marzec 2023