Ogłoszenia parafialne – 31 lipiec 2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o zbawienie.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać
    w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730.
  5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty i pojednania od godz. 1700.
  6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Z racji pierwszej soboty miesiąca Różaniec ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej porannej.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na sierpień: „Módlmy się aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.
  8. Rozpoczynamy od jutra miesiąc sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Serdecznie zapraszamy do podjęcia postanowień sierpniowych oraz wpisania się do księgi trzeźwości wyłożonej na ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Trwa 30 jubileuszowa Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do grupy duchowego uczestnictwa, by towarzyszyć pielgrzymom swoją modlitwą, modląc się w ich intencji, na zakończenie każdej Mszy św. wieczornej o godz. 1800, do końca pielgrzymki 8 sierpnia.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz fundacji MIVA Polska przy błogosławieniu pojazdów w ubiegłą niedzielę, przekazaliśmy na zakup środków transportu dla misjonarzy - 1244,52 zł i 27€
  11. Ksiądz Bartosz pozdrawia serdecznie wszystkich wyjeżdżających do Czarnogóry i informuje, że wyjazd jest w poniedziałek o godz. 2200. Zbiórka o godz. 2145.
  12. Kancelaria Parafialna podczas wakacji, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela” i „Gość Niedzielny”,  oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 1 Sierpnia 2022
8:00 † Antoni Jaworski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Wanda Ładyko 2 rocz. śm. † Tomasz Sabliński 44 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obu stron

Wtorek 2 Sierpnia 2022
8:00 Dziękczynna w 25 rocznicę urodzin Patryka i Łukasza
18:00 Dziękczynna z prośbą o opiekę Matki Bożej nad wnuczką i prawnuczkami

Środa 3 Sierpnia 2022
8:00 † Antoni Jaworski – od rodziny Nieckarz
18:00 † Władysława(k) Ignerska 25 rocz. śm. - od dzieci, wnuków i prawnuków

Czwartek 4 Sierpnia 2022
8:00 Za zmarłych rodziców Alfredy Jędrzejczyk - † Marianna Matyjaszczyk 50 rocz. śm. † Stanisław 39 rocz. śm. †† Za zmarłych z rodzin † Ozon i † Lipińskich
18:00 † Bronisława(k) † Józef – Fiedukiewicz †† Zmarli Rodzice z obu stron

Piątek 5 Sierpnia 2022
8:00 † Józefa(k) Dziedzic – od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji wnuków Franciszka, Macieja i Wiktorii z racji urodzin oraz w intencji rodziców Leszka i Urszuli.

Sobota 6 Sierpnia 2022
8:00 W intencji Panu Bogu wiadomej
16:00 Msza św. ślubna - Katarzyna i Krzysztof
18:00 O Boże Błogosławieństwo dla Zuzanny, Nadii oraz Oliviera i ich Rodziców