Ogłoszenia parafialne – 18 lipiec 2021

1. Dziś XVI Niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”.
  2. Decyzją Biskupa Legnickiego (z dniem 28.06.2021r.) rozpoczął pracę w naszej parafii w Zawidowie jako Bartosz Och, podejmując zadania Wikariusza. Ks. Bartosz dotychczas pracował w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Świerzawie. Serdecznie witamy nowego wikariusza w naszej parafii i życzymy Łaski Bożego Błogosławieństwa, aby trud gorliwej służby kapłańskiej Księdza, obficie owocował w sercach parafian.
  3. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII
    W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
    Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
    Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.
    Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
    + Stanisław Gądecki
    Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
    W przyszłą niedzielę - zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  5. Z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone z racji drugiej niedzieli miesiąca. Na tacę zebrano 3730 zł, ofiary indywidualne 2240 zł łącznie 5970 zł. Bóg zapłać.
  7. Kancelaria Parafialna podczas wakacji, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  8. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. porannych, Msze św. tylko o godz.1800.
  9. Dziękujemy wszystkim zachowującym obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  10. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami. W zakrystii są do nabycia Zeszyty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce, w cenie 15 zł.

Poniedziałek 19 Lipiec 2021
18:00 † Wincentyna Baran † Wincenty Kozłowski †† Zmarli  Rodzice z obu stron

Wtorek 20 Lipiec 2021
18:00 † Jan Borowski 13 rocz. śm. †† Zmarli Jego Rodzice