Ogłoszenia parafialne – 18 lipiec 2021

 1. Dziś XVI Niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”.
 2. Decyzją Biskupa Legnickiego (z dniem 28.06.2021r.) rozpoczął pracę w naszej parafii w Zawidowie jako Bartosz Och, podejmując zadania Wikariusza. Ks. Bartosz dotychczas pracował w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Świerzawie. Serdecznie witamy nowego wikariusza w naszej parafii i życzymy Łaski Bożego Błogosławieństwa, aby trud gorliwej służby kapłańskiej Księdza, obficie owocował w sercach parafian.
 3. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII
  W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
  Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
  Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.
  Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
  + Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 
  W przyszłą niedzielę - zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 5. Z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone z racji drugiej niedzieli miesiąca. Na tacę zebrano 3730 zł, ofiary indywidualne 2240 zł łącznie 5970 zł. Bóg zapłać.
 7. Kancelaria Parafialna podczas wakacji, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
 8. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. porannych, Msze św. tylko o godz.1800.
 9. Dziękujemy wszystkim zachowującym obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
 10. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami. W zakrystii są do nabycia Zeszyty Duchowego Uczestnictwa w Pielgrzymce, w cenie 15 zł.

 

Poniedziałek 19 Lipiec 2021
18:00 † Wincentyna Baran † Wincenty Kozłowski †† Zmarli  Rodzice z obu stron

Wtorek 20 Lipiec 2021
18:00 † Jan Borowski 13 rocz. śm. †† Zmarli Jego Rodzice

Środa  21 Lipiec 2021
18:00 W intencji Ks. Daniela Prentkiego z okazji imienin

Czwartek 22 Lipiec 2021
18:00 † Andrzej Wodyk 6 rocz. śm. † Marianna † Artur

Piątek  23 Lipiec 2021 
18:00 † Krystyna Głogowska 13 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Kuduk i Głogowskich

Sobota 24 Lipiec 2021
18:00 † Czesław Mazurowski 28 rocz. śm. † Julianna † Władysław - Mazurowscy †† Zmarli z rodziny Rasińskich † Aleksander † Franciszka(k) † Marianna † Jan † Ryszard † Marian

Niedziela 25 Lipiec 2021
8:00 W intencji Jana Hein z okazji 75 rocznicy urodzin
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 †† Za zmarłych Dziadków z rodzin † Mikołajczyk † Pietrzak † Szewczyk † Sołtys
12:00 W intencji Ks. Proboszcza o Boże błogosławieństwo
18:00 † Kazimiera Bartnik 49 rocz. śm. † Alicja † Eugeniusz - Bartnik