Ogłoszenia parafialne – 2 Sierpień 2020

1. Przeżywamy XVIII Niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”.
    • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna w sierpniu - modlitwa za „Świat morza: Za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz ich rodziny”.
    • Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości wyłożonej na ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Obejmujący nadzwyczajną łaską darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone nam w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać do północy 2 sierpnia.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    • We wtorek, 4 sierpnia, Świętego Jana Marię Vianneya. Przez jego wstawiennictwo prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
    • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam przyjąć lekcję pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei na nasz udział w chwale nieba. Msze św. o godz. 800 i 1800.
      • Pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi o godz. 1730.
    • W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700oraz Sakrament Pokuty.
    • W sobotę 8 VIII – św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, szerzącego Ewangelię głoszeniem Słowa i świadectwem życia.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę – Msze św. tylko wieczorem o godz. 1800.
  4. Trwa 27 Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę gdzie dotrze 7 sierpnia. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa, do modlitwy w intencji pielgrzymów na każdej wieczornej Mszy św.
  5. W zakończonym tygodniu modlitw przez wstawiennictwo św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, nasza parafia wsparła zakup środków transportu dla misjonarzy przez pośrednictwo fundacji MIVA Polska. Przekazaliśmy 1393,70 zł,  4 euro i 50 centów.
  6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty.
  7. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do godz. 1700.
  8. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 3 Sierpień 2020
1) † Tadeusz Szuliński 7 rocz. śm.
2) † Joachim Kowalczyk 9miesiąc po śm.

Wtorek 4 Sierpień 2020
18:00 † Henryk Wasielewski 15 rocz. śm.

Środa 5 Sierpień 2020
18:00 † Eugeniusz Sola  21 rocz. śm.

Czwartek 6 Sierpień 2020
8:00 wolna intencja
18:00 † Tadeusz Czernucho  † Alicja Ambrąży †† za zmarłych z rodziny

Piątek 7 Sierpień 2020
8:00 W intencji Tadeusza Majewskiego o dar pojednania z Panem Bogiem i ludźmi
18:00 † Ryszard Węgrzyn 19 rocz. śm.

Sobota 8 Sierpień 2020
8:00 W intencji Franciszka w 3 rocz. urodzin, oraz Wiktorii i Macieja – o Boże Błogosławieństwo
18:00 † Józef Chęć 4 rocz. śm.

Niedziela 9 Sierpień 2020
8:00 † Krystyna Porębska – o zbawienie duszy
10:30 † Karol Łamasz † Karol Uryga-Nawarowski †† zmarłych z rodz. Łamasz i Domańskich
12:00 † Genowefa Matyja 1 rocz. śm. † Janusz Matyja- zmarli rodzice †† zmarłych z rodz. Matyja i Karczmarz
18:00 O Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Kornela Chalupa w 1 rocz. urodzin.