Ogłoszenia parafialne – 19 Kwiecień 2020

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za tak wielkie zaangażowanie dla dobra naszej wspólnoty Parafialnej.
    Pragniemy także złożyć serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych świątyń i budowaniu Grobu Pańskiego oraz pomoc przy liturgii naszym Szafarzom i Pani Bogusławie Urban. Dziękujmy panu Dariuszowi, naszemu Organiście. Dziękujmy Panu Mariuszowi Zienkiewiczowi za pomoc w transmisji na żywo z naszego kościoła podczas Triduum Paschalnego i dni świątecznych. Jest naszą ogromną radością że tak wielu wiernych łączyło się duchowo w przeżywaniu Liturii. Jest to budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Dzisiaj o godz. 700 Msza Święta dziękczynno – błagalna dla wszystkich ofiarodawców na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas. Nasze prośby i ofiary składamy na bocznym ołtarzu Matki Bożej.
  3. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  4. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wieczorną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Wracamy do porządku odprawiania Mszy Świętych w niedzielę o godz. 800, 915 w Miedzianej, 1030, 1200 i 1800.
  6. W związku z walką o opanowanie szerzącej się pandemii koronawirusa nadal prosimy pozostawać w naszych domach, a w Dzień Pański duchowo i za pośrednictwem społecznych środków przekazów jednoczyć się ze sprawowaną Liturgią. W nowym rozporządzeniu Rady Ministrów w naszej świątyni podczas liturii, po przeliczeniu powierzchni może jednocześnie przebywać 30 osób, nie licząc kapłana i usługujących. Podczas Mszy Świętej obowiązkowo zakrywamy usta i nos (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty podczas liturgii.
  7. Zachęcamy do udziału w transmisji na żywo Mszy Świętej z naszego kościoła dzisiaj o godz. 1030 na platformie youtuba naszej Parafii oraz za tydzień o godz. 1030.
  8. Okazja do skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii jest codziennie przed każdą Mszą Świętą.
  9. Zapraszamy po odbiór produktów żywnościowych z Programu Pomocowego FEAD w sobotę od godz. 1100 do godz. 1400.
  10. Kancelaria parafialna do ustania epidemii zamknięta. W sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny.
  11. Polecamy w modlitwie nowego Ks. Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka (dotychczas naszego bpa pomocniczego), który w czwartek obejmuje kanonicznie diecezję świdnicką.
  12. Bardzo prosimy o zamawianie intencji mszalnych. W tym tygodniu i w przyszłym tygodniu (od wtorku do czwartku) są wolne podczas Mszy Świętych porannych.

Poniedziałek 20 Kwiecień 2020
8:00 † Tomisława Palimąka
18:00 O Boże błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej dla Krzysztofa Rostkowskiego z okazji 30 rocznicy urodzin

Wtorek 21 Kwiecień 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Władysława Dinord (k) – 49 r.śm. † Roman Dinort †† rodzice †† rodzeństwo

Środa 22 Kwiecień 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Franciszek Markowski † Zofia Limanowska † Anna † Jerzy Minauto †† z rodziny Sidwa, Markowskich i Bogdanowicz

Czwartek 23 Kwiecień 2020
8:00 Intencja wolna
18:00 † Jan Stachurski – 1 r.śm.

Piątek 24 Kwiecień 2020
8:00 † Klementyna Nikadon – 30 dzień po pogrzebie, intencja od rodziny
18:00 O Boże błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej dla Neli Rostkowskiej z okazji 1 rocznicy urodzin oraz dla jej rodziców i rodzeństwa

Sobota 25 Kwiecień 2020
8:00 † Janina Drabko – 1 r.śm. † Jan Drabko – 37 r.śm.
18:00 † Jan Kowalewski – 25 r.śm.

III Niedziela Wielkanocna 26 Kwiecień 2020
8:00 † Władysław † Ryszard † Zbigniew Kozińscy
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Jan Mroczkowski – 1 r.śm.
10:30 † Adam – 32 r.śm. † Irena † Ryszard – Gracjasz † Janina † Leon Rogaccy
12:00 † Bronisława (k) † Antoni † Marek † Stanisława (k) † Zofia † Jerzy
18:00 † Andrzej Okrasa – 1 r.śm. † Anetka † Grzegorz †† z rodziny Okrasa i Nikadon