Ogłoszenia parafialne – 29 Marzec 2020

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Zachęcamy do indywidualnego bądź rodzinnego rozważania Drogi krzyżowej i Gorzkich żali, jak również poprzez środki masowego przekazu.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie o powołania oraz wynagradzanie Najświętszemu Sercu Jezusa i Maryi.
  3. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po ustaniu epidemii. Intencja papieska na kwiecień: Aby wszystkie osoby pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką.
  4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. W tym roku błogosławienie palm bez pokropienia wodą święconą.
  5. W związku z walką opanowania szerzącej się pandemii  koronawirusa podejmowanych jest wiele koniecznych działań, aby ograniczyć rozmiar i skutki tej pandemii. Zgodnie z apelami władz państwowych, lekarzy oraz naszego Biskupa legnickiego, prosimy pozostawać w naszych domach, a w Dzień Pański i podczas Triduum Paschalnego duchowo i za pośrednictwem społecznych środków przekazów jednoczyć się ze sprawowaną Ofiarą Mszy Świętej. W nowym rozporządzeniu Państwowym i naszego Biskupa legnickiego w Mszach Świętych w naszych kościołach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (nie licząc kapłana, który sprawuję Eucharystie) i bardzo prosimy aby w tej liczbie znajdowały się tylko rodziny, które zamówiły intencje mszalne, jeżeli uznają to za stosowne i są zdrowe.
    Zachęcamy do udziału w transmisji na żywo Mszy Świętej dzisiaj z naszego kościoła o godz. 1030 na platformie facebooka naszej Parafii oraz za tydzień w niedziele o godz. 1030 i 1200.
    Msze Święte dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 700, 800, 900, (915 w Miedzianej), 1030, 1200 i 1800.  W tygodniu Msze Święte o godz. 800 i 1800.
  6. Przekazujemy najważniejsze informacje z zarządzenia Biskupa legnickiego:
    Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej ulega przedłużeniu do odwołania i dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie. W każdej Mszy świętej i w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W pierwszej kolejności niech będą to osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną.  Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do pięciu osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej. Odwiedziny chorych w najbliższym czasie tylko w zagrożeniu śmierci.
    Ksiądz Biskup przypomina o możliwości korzystania z Komunii duchowej. Jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.
    Do służby liturgicznej w tych dniach należy dopuszczać jedynie te osoby, które ukończyły 18 lat. Sytuacja ulegnie zmianie z chwilą powrotu dzieci i młodzieży do szkół.
    Zachęcamy do zapoznania się z całym zarządzeniem Biskupa legnickiego na stronie internetowej Diecezji Legnickiej i naszej stronie Parafialnej.
  7. Komunię św. przyjmujemy tylko w postawie stojącej. W pierwszej kolejności prosimy o podchodzenie osób, które pragną przyjąć komunię św. na rękę.
  8. Okazja do skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Przypominamy, że przykazanie mówiące o spowiedzi (II Kościelne) można zrealizować do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
  9. Kancelaria parafialna do ustania epidemii zamknięta. W sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny.
  10. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki Wielkanocne. Jest to Dzieło Pomocy Caritas dla ubogich. Świece te zapalimy w naszych domach podczas transmisji duchowego uczestnictwa w Mszy Świętej osób pozostających w domach oraz uroczystości Świąt Paschalnych i przy naszych stołach wielkanocnych.
  11. Prasa katolicka nie dotarła do Parafii.

Poniedziałek 30 Marzec 2020
8:00 † Henryk Borowski †† jego rodzice
18:00 † Ryszard Ksyta – 13 r.śm.

Wtorek 31 Marzec 2020
8:00 † Józef Paluszkiewicz – 1 r.śm.
18:00 † Teresa Sablińska – 9 r.śm. †† rodzice †† rodzeństwo

Środa 1 Kwiecień 2020
8:00 W intencji Grażyny z okazji imienin o Boże błogosławieństwo i dar zdrowia
18:00 † Ariel Szychowski – 1 r.śm.

Czwartek 2 Kwiecień 2020
18:00 † Anna † Jan Benedyk - w rocznicę śmierci

Piątek 3 Kwiecień 2020
8:00 W intencji Szymona, Miłosza Steleżuk oraz wnuków Adama i Nel oraz Mateusza – o Boże błogosławieństwo i zdrowie z racji urodzin